Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Roche Türkiye Genel Müdürlüğü

mimarizm.com / 04 Ağustos 2016
Projedeki her bölüm, çalışan memnuniyeti, çalışanların sosyalleşmesi, işbirliği ve birlikte çalışma amacına hizmet edecek şekilde özel olarak tasarlanmış.

Maslak Uniq’te yer alan yeni Roche bürosu, çalışanların koşulsuz mutluluğunu sağlamaya yönelik ayrıntılar göz önünde bulundurularak tasarlandı. Her bölüm, çalışan memnuniyeti,  çalışanların sosyalleşmesi, işbirliği ve birlikte çalışma amacına hizmet etmesi için özel olarak planlandı. Yeni büroda ekip çalışması, bireysel çalışma ve sosyal paylaşımlar için farklı özellikte alanlar yaratıldı. Temalı toplantı odaları, hobi odası, mutfak alanları gibi sosyal mekânlara ağırlıklı olarak yer verilen mimari tasarımda, bireysel ve ekip çalışmasına olanak veren alternatif alanlar da sunuluyor.

roche

roche2

Yatay büro olarak inşa edilen ve toplam 5.400 m2 alana yayılı yeni Roche bürosu 3 kat üzerine kurulu. 220 kişinin çalıştığı büro, bütün çalışanların saydam, etkileşimli ve daha yakın iletişim kurabilmelerine olanak vermek üzere tasarlandı. Büroda Genel Müdür dahil hiçbir çalışanın kendi odası bulunmuyor. Yalın ve pratik ayrıntıların tercih edildiği büroda çalışanların gereksinimleri ön planda tutuldu. 

Büroda çalışanların rahatlayıp dinlenecekleri bölümler bulunuyor. Hobi odasında TV, oyun konsolu, langırt gibi birçok oyun ve dinlenme yerleri bulunuyor. Şirket içinde çalışanların günlük gereksinimlerini karşılayabileceği bir kafeterya da bulunuyor. Bina içerisinde katlar arasındaki mutfak alanlarından ise bütün çalışanlar yararlanabiliyor. Telefon görüşmeleri için oluşturulan telefon kulübeleri de rahatlıkla görüşme yapabilmeleri için tasarlandı.

Roche Türkiye Genel Müdürü Adriano Treve, “Roche olarak çalışan memnuniyeti en önem verdiğimiz konular arasında. En değerli varlığımız insan kaynağına olan inancımızı ve güvenimizi çalışanlarımıza böyle bir çalışma ortamını sunarak göstermeyi istedik. Çalışanlarımızın kendi aralarındaki iletişimlerini güçlendirmek için sosyal alanlar yaratmaya özen gösterdik. Zamanlarını keyifle geçirebilecekleri, işbirliği içinde çalışabilecekleri, kendilerini huzurlu ve rahat hissedecekleri bir çalışma ve yaşama alanı ortaya çıkarmaya çalıştık. Dünya değişirken bürolarımızı çalışan memnuniyeti kapsamında farklılaştırmak ve daha teknolojik hale getirmenin interaktif ve sağlıklı iletişim için oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz. Roche Türkiye olarak yeni büromuzun da bu vizyonu yansıtması gerektiğine inanıyoruz” diyor.

* Bu proje YAPI Dergisi'nin 410. sayısıyla birlikte verilen İçmimarlık ekinde yayımlanmıştır.


İlgili İçerikler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye
Proje Yeri :

Maslak, İstanbul

Mimari Proje :

Bakırküre Mimarlık

Mimari Proje Ekibi :

Gürhan Bakırküre, Gönül Karahan, Aslı Ören, Zeynep Önay, Çağatay Akşehirli, Mehmet Rüstemoğlu, Selden Kurt Ünsal, Naciye Germen, Doruk Soyal, Mehmet Ay, Zeynep Öziş (Bakırküre Mimarlık)

Konsept Proje :

Moerna Wertheimer, Maria Cristina Bianchessi (MW Arquitetura)

Statik Proje :

Paulo Frederico Neto

İşveren :

Roche Türkiye

İnşaat Alanı :

6.000 m2

Fotoğraflar :

Gürkan Akay