Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Turkcell Pera Flagship Mağazası

06 Temmuz 2015
Teknolojik olmasının yanında, davetkâr, sıcak ve ziyaretçilerinin keyifli zaman geçirebilecekleri bir mekân rahatlığında olması amaçlanan mağazada, ziyaretçilerin iyi hizmet alabilmelerini sağlamak üzere ayrıntılar düşünüldü.

Aralık 2012’de açılan Turkcell Pera Flagship Mağazası Turkcell Genel Müdürlüğü’nün de bulunduğu Beyoğlu için özel bir öneme sahip. Beyoğlu’nun ruhuna, dokusuna özgü öğeler taşıyan mağaza projesinde öteki flagshiplerden ayrılan ayrıntılar göze çarpmakta. Özelikle mağaza girişinde misafirlerini karşılayan, tramvaydan oluşturulmuş orta teşhir oldukça dikkat çekici. Teknolojik olmasının yanında, davetkâr, sıcak ve ziyaretçilerinin keyifli zaman geçirebilecekleri bir mekân rahatlığında olması amaçlanan mağazada, Beyoğlu’nun gün içerisindeki yoğun trafiği göz önünde bulundurulduğunda, ziyaretçilerin iyi hizmet alabilmelerini sağlamak üzere ayrıntılar özenle düşünüldü.Mağazanın alt katında cihaz deneyimleri yaşanabileceği, yeni ürünler (laptop, tablet, telefon) ve ürün aksesuarlarının keşfedilebileceği rahat dolaşım alanına sahip kat yer alırken, asma katta ise müşteri hizmetleri ziyaretçileri karşılıyor. Bu alanda da “self servis” ünitesi ve birebir yardım alınabilecek hizmet alanı yer alıyor. Akıllı telefonlar ve tabletlere ayrılan bölümlerde ürünlerin her biri ayrı mercek altına alınabiliyor.

.

Ziyaretçilerinin yaşamlarını kolaylaştırmak adına A’dan Z’ye bütün ayrıntıların düşünüldüğü mağaza; Türkiye’deki bütün teknoloji markalarına öncülük edebilecek bir teknoloji deneyim merkezi olma özelliğini yineliyor. Mağazada, son teknoloji yenilikler ve farklılıklar da bulunuyor. Var olan müşteri hizmetleri bölümüne ek olarak, müşteri hizmetlerine telefonla ulaşılabilen “self servis” bölümü ve “TechDesk” de mağazada yer alıyor.

*Bu proje YAPI Dergisi'nin 377. sayısında yayımlanmıştır.


Turkcell Pera Flagship Mağazası - Resim Galerisi

Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
Künye
Proje Yeri :

Beyoğlu, İstanbul

Mimari Proje :

Akıl İşleri

Tasarım Ekibi :

Kubilay Özvardar, Seda Yörükgil, Cihan Mutlualkan, Armağan Atıcı, Dilay İçgüdel

İşveren :

Turkcell İletişim Hizmetleri

Proje Tarihi :

Mayıs 2012-Aralık 2012