Grill Polonez Vadistanbul

mimarizm.com / 15 Mayıs 2018
Görkem Volkan Design Studio (GVDS) imzasıyla Vadistanbul'da hayata geçirilen ikinci Grill Polonez şubesinde, kullanıcıda tanıdık ve samimi hisler yaratacak bir atmosfer hedeflenmiş.

2015 yılında GVDS Mimarlık tarafından tasarlanan ve Ataşehir’de hayata geçirilen Grill Polonez’in ikinci şubesi de GVDS imzasıyla Şubat 2018’de Vadistanbul’da hizmete girdi. Dış mekanla ilişkili olarak konumlandırılan restoran, kullanıcıda tanıdık ve samimi hisler yaratacak bir atmosferle biçimlendirildi.

Grill Polonez

850 m2 inşai alana sahip Grill Polonez, kapalı, açık ve yarı açık terasları bünyesinde barındırmaktadır. Restoranın oturma bölümleri farklı yaş grubunun getirdiği ihtiyaçlara hitap edecek şekilde aynı tasarıma sahip farklı birimlerle düzenlenmiştir. Bu sayede geniş mekan, kişi ve gruplarca daha kolay benimsenebilecek ufak parçalara ve kimliklere ayrışmaktadır. 

Grill Polonez

Grill Polonez

Ahşap, taş, tuğla ve halat gibi ham malzeme kullanımı mekanın bütününe yayılarak, restoranın iç mekanda olduğu gibi açık ve yarı açık mekanlarda da tüm sıcaklığıyla misafirleri karşılaması sağlanmıştır.

Grill Polonez

Teraslarda kullanılan ve iç mekandaki malzeme dokusuna gönderme yapan ahşap kiriş gölgelikli çatının tasarımında ise uçak kanadı kesitinden esinlenilmiştir. Böylelikle, ana binaya takılan ve dışarıya doğru yükselerek uzanan teras alanını oldukça aydınlık kılan bir açılır çatı çözümü getirilmiştir. Bu çatı biçimi, Grill Polonez'i benzerleri arasında farklı bir konuma taşımaktadır.

Grill Polonez

Grill Polonez

Grill Polonez

Grill Polonez Restaurant ve GVDS Mimarlık işbirliği ileriki tarihlerde yeni şubelerle daha çok mekanda yer almaya devam edecektir.


İlgili İçerikler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :