Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Özge TOPUZLU ve Tolga DOLAPDERE

10 Mayıs 2017

Özge TOPUZLU 

Mimarlık eğitimimin üzerine MBA yaptıktan sonra, 14 yıl boyunca mimarlık ve inşaat sektöründe, hem kurumsal hem butik projelerde hem işveren hem uygulayan tarafında çalıştım ve bu süreçte, tasarım & uygulama & proje yönetimi & danışmanlık alanlarında tecrübe kazandım. Kontra’nın kurucusu Gülşah Cantaş ile bu projelerden birinde beraber çalışmıştık. Uzun yıllar mesleki anlamda her zaman birbirimizi takdir ederek takip ettik. 2 yıl önce yollarımız kesişti ve o günden beri Kontra‘nın Proje Koordinatörüyüm.

Kontra, farklı disiplinleri tek çatı altında bir bütün olarak ele alarak çalışan bir mimari ofis. Bize gelen bir projenin hikâyesi, proje sahibinin ihtiyaçlarının aktarımı ile başlıyor. Kontra takımı, projenin fonksiyon ve kimliğinin analizini yapıyor ve tasarım şekillenmeye başlıyor. Takımın her üyesi, projeyi tüm aşamalarında yalnız bırakmıyor ve proje hem tasarım hem uygulama aşamasında daha zengin ve olgun ortaya çıkıyor.

Kontra kurumsal bir yapıya sahip olmasına karşın işin doğasındaki insana temas ruhunu hiç kaybetmemiş. Üretim ve gelişim dinamiği içerisinde canlı, samimi, sıcak bir atmosferde çalışırken, aynı zamanda son derece profesyonel projeler ortaya koyuyorsunuz. Bunun Kontra’nın daimî başarısı olduğunu düşünüyorum.

Tolga DOLAPDERE

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Restorasyon eğitimimi tamamladıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi’nde İç Mimarlık eğitimi aldım. Sektörde 2 yıl kadar deneyim edindikten sonra Kontra takımına dahil oldum. Burada projenin her aşamasına dahil olmak mesleğim açısından beni besliyor. 

Kontra hem tasarımın hem uygulamanın yoğun ve hızlı yaşandığı bir fikir fabrikası gibi çalışıyor ve bu üretim esnasında bir ekip olabilmek ayrı bir keyif.


Gülşah Cantaş İle
Tasarım Ekibi ile
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları