Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

“Ofise oranla ev tasarım ve uygulamasında süreç çok daha uzun ve sancılı olabiliyor”

04 Ocak 2017

Kariyerinizin yükselişe geçmesini sağlayan en önemli proje hangisi size göre?

MK: Erenköy Evi bizim için gerçekten önemli bir projeydi. Ama henüz bizi o en yüksek noktaya taşıyacak projeyi gerçekleştirdiğimizi düşünmüyorum.

Erenköy Evi

KE: Evet, bence de o projeyle henüz karşılaşmadık.

MK: Hayalimizdeki projeyi gerçekleştirme fırsatını bulamadık belki de. Bize gelen her proje için tasarım anlamında en iyisini sunmaya çalışıyoruz ama günün sonunda bütçe ve uygulama zorlukları gibi bazı sınırlandırmalarla karşı karşıya kalıyorsunuz ve proje asla sizin sunduğunuz ilk haliyle kalmıyor. Bir takım faktörlerin devreye girmesiyle bambaşka bir şeye doğru evriliyor. En son yaptığımız Khalkedon Evi’nde bunu biraz olsun aştık. Ama yine de hayalimizdeki projeyi tam olarak hayata geçirdik diyemiyoruz.

KE: Sadece ev değil, ofis tasarımı için de aynı durum geçerli.

MK: İç mekan tasarımında bizi en çok bütçe meselesi sınırlıyor açıkçası. Her şeyi en ince detayına kadar düşünen ve çok titiz çalışan bir ekip olduğumuzu söyleyebilirim. Bugün hiçbir tasarımcı evdeki kapı kulplarının nasıl olması gerektiğiyle ilgilenmiyor. Biz bu detayları da özel olarak tasarlayıp ürettirebiliyoruz. Kapı kulbundan duvar kağıdına kadar birçok dekoratif unsuru mekana özel olarak tasarlıyoruz. Bu da tabii ki maliyete yansıyor.

Khalkedon Evi

En çok ne tarz projeler üzerinde çalışıyorsunuz?

MK: Biz daha çok ev ve ofis projeleri üzerine odaklandık. Perakende projeleri de gerçekleştirmek istiyoruz.

Peki en çok hangisi size keyif veriyor?

MK:  Ofis herhalde. Ofise oranla ev tasarım ve uygulamasında süreç çok daha uzun ve sancılı olabiliyor. Bu yüzden ofis tasarımı daha keyifli diyebiliriz.

KE: Ofis tasarımı hem daha çabuk ilerliyor, hem de daha büyük metrekarelerde çalıştığınız için yaratıcılığınızı daha özgür bırakmanızı sağlıyor. Türkiye’deki evlerin metrekareleri belli. Büyük hacimlerle çalıştığınızda daha farklı işler ortaya koyma cesaretiniz artıyor. 

Khalkedon Evi 


Kurucu Ortaklar ile...
escapefromsofa ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları