Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

“Markalaşmak Lofoio’yu amacından çıkarır” 

05 Şubat 2016

Ekip olarak, bireysel işlerin yanında Lofoio markası altında ürettiğiniz projeler oldu mu? 

FL: Mekanı kullanan insanlar tarafından yapılan ürünler ve prototipler mevcut. Fakat bunlar Lofoio markasından ziyade o kişilerin kendi oluşturdukları markalar altında üretildi. Mesela Nicki ve Marco ile birlikte bir dizi çanta ürettik. Lofoio olmasaydı bu projenin ortaya çıkmayacağının farkındayız. Bu insanlar farklı malzemelerle farklı işler üzerine çalışırken burada karşılaştılar ve çantalar da bu işbirliği sonucunda ortaya çıktı. Bunun dışında Lofoio adı altında birkaç küçük alet (gadget) yaptık fakat bunlar daha çok eğlence ve zevk amaçlı yapılan, herhangi bir ticari kaygı taşımayan ürünlerdi. Markalaşmamız durumunda Lofoio’nun amacından çıkacağını düşünüyorum. Bu yüzden de hiçbir zaman Lofoio markası altında bir üretim kaygısı taşımadık. Asıl misyonumuz farklı işler yapan insanları aynı çatı altında toplayıp ortak çalıştıkları projeler üretmelerine yardım etmek.

MS: Francesca'ya katılıyorum. Burada farklı işlerle uğraşan insanlar ortak çalıştığı zaman projelerin içeriği de gelişiyor. Düzenlediğimiz atölyeler için de aynı durum geçerli. Aslında dersleri yapan Lofoio değil, buraya gelip çalışan insanlar. Örneğin Kaynak Atölyesi Lofoio tarafından değil, Boran Güngor tarafindan Lofoio’da yapılıyor tanımı daha uygun bizim için.

Bu formasyon altında daha fazla iş ve etkinlik üretme fırsatı yakalıyoruz. Aslında bir okul gibi. Francesca da burada koordinatör kimliğinden öte, REHABITA adı altında Lofoio’da auto-construction dersleri düzenleyen kişi. Daria, Shou Sugi Ban atölyesinin yaratıcısı. Yani biz her şeyi yapmayı biliyoruz desek yalan olur. (gülüyorlar)

FL: Yani Made by Lofoio değil, Made in Lofoio diye tanımlayabiliriz. Evet, evet. Made in LOFOIO!

Daria Manate'den Shou Sugi Ban​ atölyesi


Floransa'da Yeni Nesil Zanaat Üzerine...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları