Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Kenti şekillendiren Türk yatırımcılar

23 Şubat 2015


Irak Kürdistan Özerk Bölgesi'nin başkenti olan Erbil'in gelirlerini oluşturan neredeyse tek kaynak petrol. Ülkenin sahip olduğu rezervler gelecekte de para sıkıntı yaşamayacağını gösteriyor. Bu nedenle Erbil dünyanın pek çok farklı ülkesinden yatırımcıyı kendine çekiyor.
          
Türk yatırımcılar ise özellikle inşaat sektöründe açık ara önde gidiyor. Öyle ki inşaat sektöründeki yatırımların % 75'inin Türkler tarafından gerçekleştirildiği söyleniyor. Örneğin Erbil Uluslararası Havaalanı ve Erbil Valilik Binası gibi daha pek çok önemli proje Türk müteahhitler tarafından gerçekleştirilmiş.
         
Otelcilik sektörüne geçtiğimiz yıl Divan Erbil ile hızlı bir giriş yapan Türkiye, 2014 Haziran'ında açılan Dedeman Erbil ile otelcilik alanında da söz sahibi olmayı amaçlıyor. Kent merkezine yakın konumu ve hizmet kalitesi ile dikkat çeken Dedeman Erbil'in Genel Müdürü Ahmet Doğangün, Erbil'de irili ufaklı yaklaşık 1.500 civarında Türk yatırımcı olduğunu ve Türklerin burada özel bir ilgi ile karşılandığını belirtiyor.Kent Mercek Altında...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları