Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

IstCI Eylül Ayı Programı

01 Ağustos 2008

Son yıllarda ülkemizde gastronomi alanında yaşanan değişim ve gelişime paralel olarak dünyanın seçkin yemek okulları ile işbirliği yapan ve karşılıklı bilgi alışverişine büyük önem gösteren Istanbul Culinary Institute, Alain Ducasse Formation ile ortaklaşa başlattığı seminerlerin ilkine Eylül ayında ev sahipliği yapacak. Geçtiğimiz Şubat ayı itibariyle 10 haftalık amatör programlar ve günlük programlar ile mutfakseverleri ağırlayan Istanbul Culinary Institute'un, 23-26 Eylül tarihleri arasında Alain Ducasse Formasyon eğitim ekibinden Şef Tim Briggs ile profesyonellere yönelik olarak gerçekleştireceği programda hafta boyunca, Spoon Restoran'ın spesiyalleri, Alain Ducasse Akdeniz mutfağından örnekler, bistro mutfağı ve Plaza Athénéemenüsünden seçkiler işlenecek.

Eylüldeki profesyonel programa ilave olarak Hotrain işbirliği ile sonbahar döneminde Türkiye'nin 7 bölgesinden yöresel yemeklerin tanıtımı ve yöre uzmanları eşliğinde uygulamalarına da yer verecek olan IstCI, mutfakseverleri pişirmenin yanısıra mutfak kültürümüz konusunda bilgilendirme seminerleri ile de ağırlayacak. Bu program yerli ve yabancı katılımcılara açık olacak.

Şemza Denizsel ile Türk mutfağına yaklaşımlar ve sonbahar menüleri de amatörlere yönelik programlar arasında.

İtalyan Kültür Merkezi ile gerçekleşen İtalyan Mutfak programları sonbahar döneminde de devam edecek.

Fiyatlar ise programına gore 100-120 YTL civarında değişecek. Programlara katılmak veya daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, lütfen tıklayınız.


IstCI Mekanlarının Yaratım ve Deneyim Öyküsü
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları