Ayhan Oçkaç

25 Temmuz 2019

Mimar Sinan Üniversitesi’nden 1994 yılında mezun oldum. PDG kurucu ortağı Murat Şahin ile yaklaşık 15 yıldan beri farklı projelerde beraber çalıştık. Ofisin kuruluşundan beri de aynı yolda yürümekteyiz.

90’lı yıllardan beri, farklı birçok projenin tasarım ve uygulama süreçlerini üstlendim. Bu projeler içinde oteller, villalar, fabrikalar, yalılar ve konutlar var. Ayrıca, ileri teknikli ahşap yapım sistemleri üzerine uzun süre çalıştım. Bu süreçte, özellikle ahşap imalatları konusunda sahibi olduğum atölyeler ile özellikli birçok projenin içerisinde yer aldım. Çubuklu Vadi Evleri, Port Göcek, Forum Bornova ve Forum Mersin bu projelerden bazıları.

PDG Mimarlar’da ise, projeler koordinatörlüğü görevini üstlenmekteyim. Aynı zamanda uygulama birimimizin de ortağıyım. Bütün projelerin tasarım süreçlerinde yer alıyorum.

PDG Mimarlar, mimarlık mesleğinin değerlerini, değişen dünya dinamiklerine rağmen korumayı şiar edinen ortak bir platform. Yaptığımız çabayı, “iş” tanımından çok ortaya çıkartılacak/yaratılacak bir “ürün” tanımında ele alırız. Bu çerçevede, ürünün ortaya konmasına kadar geçen sancılı süreçleri de el birliğiyle aşmayı ilke edinmişizdir.

Yaptığımız projelerin hepsindeki ince nüanslar, onlara bağlanmamızı ve bir parçamız olmasını sağlıyor. Organik Pazar projesinde çatıdan içeriye süzülen ışıklar, Yalova termal projesindeki “hayat” tanımı ve bunun etrafında oluşturulan mekanlar, Katar’da çölde yaptığımız konut projesi... Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Hepsinin ayrı ayrı değerleri, özellikleri var.


Kurucu Ortaklardan Murat Şahin ile
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :