Mimarizm Mimarlık ve Tasarım Yayın Platformu
MİMARİZM ARAMA
Sitede  
Mimarizm Bülten Arşivi
  Haberler
  Etkinlikler
  Yarışmalar
  Ajanda
  Kentin Tozu
  Çat Kapı
  İlk Yapı
  Karanlık Oda
  İş Dışı
  Mimarın Göbeği
  Yem Kitabevi
  Test
  Dış Ses
  Anket
  Reklam
  İşbirliklerimiz

Ajanda - Son 3 Gün
8/28/2015 - Cuma
Sergiler
Yaşam Duygusunun Gelmesini Beklerken
Başlangıç : 8/28/2015
Bitiş : 10/31/2015
Yer : MARS, Taksim
Düzenleyen : MARS "Yaşam Duygusunun Gelmesini Beklerken"
Sergiler
Fotoğraf Kitabı Üzerine Çalışmalar
Başlangıç : 7/24/2015 18:00
Bitiş : 8/28/2015
Yer : Mixer, Tophane
Düzenleyen : Mixer</a "Fotoğraf Kitabı Üzerine Çalışmalar"
Sergiler
Clones Project
Başlangıç : 7/8/2015
Bitiş : 8/28/2015
Yer : Zorlu PSM Galeri "Clones Project"
8/30/2015 - Pazar
Yarışma Duyuruları
Gölpazarı Belediyesi Fotoğraf Yarışması
Teslim Tarihi : 8/30/2015
Düzenleyen : Gölpazarı Belediyesi ve MSGSÜ Yapı Uygulama ve Araştırma Merkezi Gölpazarı Belediyesi Fotoğraf Yarışması
Yarışma Duyuruları
Gölpazarı Belediyesi Logo Yarışması
Teslim Tarihi : 8/30/2015
Düzenleyen : Gölpazarı Belediyesi ve MSGSÜ Yapı Uygulama ve Araştırma Merkezi Gölpazarı Belediyesi Logo Yarışması

 
 
Yazıcıya Gönder
Arkadaşına Gönder
Anasayfa > Kentin Tozu > >
  Eski Hatip Çayı'ndan Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'ne  
 
11/6/2008 / 27 YorumAnkara Büyükşehir Belediyesi’nin 14.01.2005 tarihinde 222 sayılı meclis kararı ile ilan edilen “Hatip Çayı Vadisi – Samsun Yolu Koridoru Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi”, Ankara 4. İdare Mahkemesi ve Ankara 10. Mahkemesi tarafından durduruldu.

Bunun üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi 14.09.2005 tarihinde aldığı 2409 sayılı meclis tararı ile “Samsun Yolu Doğu Ankara Kent Girişi Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi”ni ilan etti. Eskisine göre kapsamı daha da genişletilmiş olan bu proje, Mamaklıların örgütlenmesini sağladı. Projeye karşı mücadele etmek için “Mamak Barınma Hakkı Bürosu"nu kuran Mamaklılar, 'Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'nin iptali istemiyle Ankara 10. İdare Mahkemesi'ne dava açtı. Ankara 1. İdare Mahkemesi tarafından E: 2005/2161, K: 2008/697 sayısı ile projeye iptal kararı çıkarken, Ankara 10. Mahkemesi de projeye dayalı yapılan sözleşmelerin hukuki dayanağının kalmadığı gerekçesiyle yürütmeyi durdurma kararı alındı. Yani bu kararla proje kapsamındaki uygulamaların hukuka aykırılığı mahkemelerce tespit edilmiş oldu.

Fakat bu kararlara rağmen Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Mamak Belediyesi, iptal edilen projenin üzerinde küçük değişiklikler yaparak, adını bile değiştirmeden aynı projeyi 14.07.2008 tarihinde 1811 karar numarasıyla uygulamaya soktu.

Bu projeye karşı da dava açan Mamaklılar umutla yargının vereceği cevabı bekliyor.

 

 

 
Yorumlar(27)
 
   
 
Derbent mevkiinde tapulu arsamız olduğu halde, arsamız sürekli imar değişikliğine uğramıştı. Bırakın evi yapmayı, arsamızı bile bulamıyorduk kimi zaman, üstünde 2 katlı gecekondu olan bir yerde idi. Şimdi o hayalini bile kuramayacağımız arsamız yerine bir daire sahibi olacağız, niye bu mualefet, biz çok mutluyuz. Biz başka ilde yaşıyoruz, Ankara'ya hastaneye geldiğimizde, yatacak, kalacak bir yer bulamıyoruz. Artık kendi yuvamızdan hastaneye gidip, sağlık sorunlarımızı gidereceğiz. Çok teşekkürler, bu projeyi yaratanlara.
Bayram Altan - 5/4/2009 11:22:33 PM
mamakta bu proje insanları kandırmaktan başka birşey degil hani seçimden sonra çalışmalar son sürat devam edecekti iki toprak kazdılar ve ortadan kayboldularrr... artık yeter ya ne zaman yapacaksanız yapın su projeyi insanları çok sıktınız.

cytotec abortion pill buy online http://sailfoster.com/abortionpills/default.aspx?i-pill online purchase abortion pill

zeliha elikesik - 5/8/2009 5:59:24 PM
melih gökçekin yaptığı bini aştı tekrar seçmek iyi olmadı ortaköy tarlalarına el koydu

how to order the abortion pill online order abortion pill buy abortion pills online

adsız - 5/23/2009 3:20:13 PM
ne zaman yapacaksınız artık evimi gördükce içim acıyor.

cytotec abortion pill buy online where can i buy abortion pills abortion pills online

ahmet demirezen - 6/4/2009 10:18:46 PM
Dutluk mah. 46. Sokak/54. sokak köşesinde babamın iki katlı evini yol genişletme bahanesiyle kamulaştırıp yıktılar... Şimdi de kalan 167 m2 hisseye bir daire vermiyorlar!. Halbuki 2 şer odalı gecekondu binada 3 bağımsız bölüm ve 3 dükkanlık yerimiz vardı... Bu yalancılara artık nasıl güvenelim

cytotec abortion pill buy online where can i buy abortion pills abortion pills online

kadri cansev - 6/11/2009 12:22:58 PM
Yenimak Kentsel dönüşüm projesini hayata geçirenlere sonsuz şükranlar. O ucube evlerden (gecekondulardan) bizi kurtardılar damı akar duvarı uçar yolu yolagı olmayan yerlerden şükür kurtulduk. Yaşanabilir imkanlar içerisinda siteler yapılacak şimdiden tüm emegi geçenlere TEŞEKKÜRLER.

where can i get the abortion pill online cytotec abortion pill buy online abortion pills

abortion pills buy the abortion pill online abortion pills online

cytotec abortion pill buy online medical abortion pill online online purchase abortion pill

MEVLÜT DALKILIÇ - 8/27/2009 3:37:16 PM
MEVLÜT DALKILIÇ yorumuna gülüyorum :) proje hayata nasıl geçti gelip mamağa gördünüz mü enkazlar daha duruyor enkaz parasi vericez denilen kişilere sözleşmede yazan maddeler uygulanmiyor. ayrica mamakli olarak yargıda yine kazandık ve mamak projesi başka bahara kaldı nezaman iyi bir projeyle karşımıza gelinirse o zaman kazanılır. ancak insanların elleriyle kazıyarak yapdıkları gecekondulari beleşe verecek halleri yok. evlerini verenler yüzünden güc alıyorlar ama biz evlerimizi vermiycez.

how to order the abortion pill online order abortion pill buy abortion pills online

cytotec abortion pill buy online where can i buy abortion pills abortion pills online

Mamakli Genç - 9/10/2009 12:48:37 PM
Yorumlara gülünmez delikanlı hakkında düşünülür. Yenimamak kentsel dönüşüm projesi kapsamında sözleşme imzalayıp evini veren vatandaşlardan biri olarak son derece memmuniyetimi tekrar bildirmek durumundayım. Sözleşme şartlarını kapsam içinde olan vatandaşlar bilmektedirler yayınlamanın geregi yok. Evlerini verenler mi karlı , vermeyenler mi derseniz evleri verenlerin son derece karda olduğunu yazmamda fayda var. sözleşme kapsamında kira alan vatandaş olarak bugüne kadar kiralarımız hesaplarımıza tıkır tıkır yatmaktadır ilgilere sonsuz teşekkürler Lojmanda kalan vatandaşlardan lojman koşulları ile ilgili daha sağlıklı bilgiler almak mümkün Lojmanda oturan vatandaşlardan durum bilgisi beklemekteyiz lütfen yazın Tereddüt içinde olan arkadaşlar aydınlansınlar. Yetkililerimize sonsuz teşekkürler.
MEVLÜT DALKILIÇ - 9/28/2009 3:25:36 PM
bir bilseniz şu gecekondulardan kurtulup lüks binalarda oturma kabiliyetiniz olsa bu zihniyetle her gün mahkemelere gider yapılan işleri de durdurursunuz..
sinan - 10/27/2009 10:29:15 AM
sırf muhalefet olsun diye halkın modern - insanı bir ortamda yaşama hakkını elinden alan düşünce nasıl çağdaş olabilir, hayattında mamakı altındağı görmemiş insanlar, ileri doğru atılan her adıma karşı çıkıyor, söz konusu projeleri durdurmak için davalar açıyorlar. yazıklar olsun
hayri özkılıç - 1/25/2010 5:00:59 PM
sizin proje dediğiniz on yıldan önce bitmez, tabi biterse o zamana kadar evini yıkıp giden beklesin ki dairem olacak diye.
adsız - 3/5/2010 9:41:56 AM
artık hatipçayı kokusundan evlerimizde oturamaz arkadaşlarımızı misafirlerimizi çağıramaz olduk ne zaman hasta olacağız diye bekliyoruz. Bir an önce Mamak'ın bu kötü imajının değiştirilmesini istiyoruz. Üniversiteye giden bir çok genç bu durumdan utanır olmuştur. İnsanlar evlerinde kokudan oturamaz, uyuyamaz, yemek yiyemez hale gelmiştir. Hatip çayıyla uğraşmayanlara, bu projeyi durdurmaya çalışanlara sesleniyorum birgün gelip eski bahçeler içi mah. 122. sokağa yeni misket 617 ye gelip sadece bir saat oturmalarını istiyorum.
adsız - 8/4/2010 1:27:08 AM
arkadaşlar müteahhit girse 250 mt2 arsana 100 mt2 bir daire için 1,5 daire verir kalitesi de çooookkk tartışılır toki sana 1 daire veriyor ama değeri en kötü bu şartlarda 180 ile 200 arası eder. sen bu paraya iki daire alırsın müteahhitten bu bir yana bu muhalefeti yapan kurumun geçmişi araştırıldığında yani çağdaş dernekler her sağ hükümetin yaptığı tüm işlere muhalefet olmuştur amacı ideali yoktur. millete zararından başka menfaati dokunmamıştır. burdan sesleniyorum yazıktır kimseyi kandırmayın bırakın daha bi çağdaş yaşam kursun insanlar. mamağın kaderi iyi yönlü değişsin kimsenin kardan başka zararı yoktur. esnafın yüzü gülsün insanlar köylükten çıksın modern bi semt olsun vicdan varsa elinizi vicdanınıza koyun
şahin çaylak - 8/5/2010 5:27:42 PM
kim ne derse desin kim nasıl düşünürse düşünsün ama gerçekten insanları kandırmayın 14 bin gecekondu var ama neden 4 bini anlaşmaya varmışlar diğer 10 bin kişilik gecekondu sahibi neden anlaşmamış sizce? benim 1 m2lik arsam var ve caddede müteahhit 7 tane 110 m2 lik daire ve 80 m2 lik dükkan verirken ben neden 3 adet 120 m2 lik evi kabul edeyim 4 cocugum var 3 üne birşeyler bırakıp ta 1 ine bırakmasam arkamdan söver herşeyi gectim 7 daire 1 dükkan nerde 3 daire nerde arkadaşlar bu projeyi destekleyenler gerçekten çıkarları olanlardır. HADİ BAKALIM VERSİNLER BİZE DE MÜTEAHHİTİN VERDİĞİ GİBİ % 40 DAN ANLAŞALIM
YUNUS ÖZDEMİR - 10/1/2010 6:51:06 PM
Devlettimizin başlatmış oldugu bu projeye emegi geçen herkese teşekürler. Evlerin kısa zamnda teslimi için beklemekteyiz.
Mevlüt Dalkılıç - 12/17/2010 3:00:51 PM
Değerli arkadaşlar mamaklılar olarak artık partizanlığı bir tarafa bırakarak mamaklının çıkarlarını düşünme zamanının geldiğini görmek durumundayız bunun aksi olan her türlü davranış bizlere ve yaklaşık kırk yıllık komşuluk ilişkilerimize zarar verecektir. Bana göre bu proje bizim için bir fırsat ancak belediye bizlere gerçek adaleti sunmamaktadır, tabi ki en güzel şartlarda yaşamak bizlerin en doğal hakkı ancak bizler de makul ölçülerde talepleri ortaya koyarak birlikte mücadele edip hakkımız olanı almalıyız. Bir kısmımızın yaptığı gibi imkansızı istemek, bir kısmımızın yaptığı gibi de sırf benim partim yaptı diye haklarından feragat etmek evvela kendimize, sonra da başkalarına saygısızlık olur. Ayrıca bunun bir de vebali var. Saygılarımla.

where can i get the abortion pill online http://news.hostnetindia.com/page/what-is-in-the-abortion-pill.aspx abortion pills

abortion pills buy the abortion pill online abortion pills online

Kenan ÇAKMAK - 12/23/2010 10:37:57 AM
yazık oldu mamaklı sakinlere daha çok beklersiniz ben de mamaktayım hala oturuyorum, bekliyorum sonuç ne olacak diye.. keşke gidenler de acele etmeseydi diyorum saygılar
adsız - 1/20/2011 11:38:03 PM
KEŞKE DİYORUM DAHA ÖNCE YAPILSAYDI BU FAALİYETLER. İNSANLAR MAĞDUR OLUYORLARDI, KIŞI ÇAMURU ODUNU KÖMÜRÜ ÇEKİLMİYORDU, BACA AKTI, DUVAR YIKILDI, BIKTIK SON DERECE DESTEKLİYORUM BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM hERKEsİN ANLAŞMA YAPMASINI TAvSİYE EDİYORUM!!!!!!!

cytotec abortion pill buy online mifepristone misoprostol buy abortion pills online

FATİH YILDIRAN - 1/28/2011 4:39:04 PM
30 SENEDİR MAMAKTA YAŞIYORUM KÖYDEN DE KÖTÜ ŞARTLARDA. YENİ MAMAK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ DESTEKLİYORUM. BEN DE GECEKONDUMU VERDİM BİZİM DE İNSANCA YAŞAMAYA HAKIMIZ YOK MU

how to order the abortion pill online order abortion pill buy abortion pills online

cytotec abortion pill buy online http://sailfoster.com/abortionpills/default.aspx?i-pill online purchase abortion pill

ERSİN - 3/8/2011 3:15:29 AM
arkadaşlar, benimde tapulu arsam vardı, karşılıgında 100 m2 ev verdiler. sözleşmemizi yaptık, 2 yıl içinde evinizi alırsınız dediler ve dediklerini yaptılar. çekiliş günü aradılar gittik ve herkes kendi kurasını cekti, kime ne cıktıysa kendi şansına. kimseye sen bizim yandaşımızsın gel burası iyi sen otur demeden, kendin oturacağın yeri cek dedi ve evlerimizi verdiler. oraları gezmeyen arkadaşlar gidip görmeli modern binaları. evler 100 m2 ama adamlar yapmış. inşallah herkese kısmet olur teşekürler
isimsiz - 6/6/2011 1:41:47 AM
06.06.2011 tarihinde aşağıdaki yorumu yazan mamaklı kardeşim. bende mamaklıyım,benimde bu proje dahilinde arsam var.rica etsem telefonunu yazabilirmisin? veya benim numaram 5059477286 bilgi amaçlı konuşabilirmiyiz. teşk. hayırlı olsun güle güle oturun.. arkadaşlar, benimde tapulu arsam vardı, karşılıgında 100 m2 ev verdiler. sözleşmemizi yaptık, 2 yıl içinde evinizi alırsınız dediler ve dediklerini yaptılar. çekiliş günü aradılar gittik ve herkes kendi kurasını cekti, kime ne cıktıysa kendi şansına. kimseye sen bizim yandaşımızsın gel burası iyi sen otur demeden, kendin oturacağın yeri cek dedi ve evlerimizi verdiler. oraları gezmeyen arkadaşlar gidip görmeli modern binaları. evler 100 m2 ama adamlar yapmış. inşallah herkese kısmet olur teşekürler

where can i get the abortion pill online what is in the abortion pill abortion pills

kemal - 7/8/2011 12:37:57 AM
merhaba, sadece siyaset yapmak adına mahkemeye verenler yüzünden mamak, bu şekilde kalacak. rahat bırakın da belediye çalışsın...

cytotec abortion pill buy online mifepristone misoprostol buy abortion pills online

murat - 8/9/2011 2:11:43 PM
selam arkadaşlar, iyi güzel yazmışsınızda kimi menfaatını, kimi fikrini kimi partisini met etmiş ama ortada bir gerçek varki mamak bizim. mamak, eğrisiyle doğrusuyla mamakta yaşayanlarındır. benim anlayamadığım projeler neden bu kadar dağınık, mesela tutluk mah şirintepe mahallesi bu projenin neresinde kalıyor? hiç bir gelişme yok, bilen varsa aydınlatırsa sevinirim. saygılar, iyi günler mamaklı arkadaşlarım. birde sorum olacak, kim istemezki çağdaşca yaşamayı? çağdaşca yaşamak herkesin hakkı

where can i get the abortion pill online cytotec abortion pill buy online abortion pills

aykut ilkebay - 11/14/2011 3:05:07 PM
Merhaba Mamaklılar, aklınızı başınıza alın. Mamak KARABAYIR, KARAPÜRÇEK semtlleri Mamağın dışındamıydı? Mamak Belediye Eski başkanı Gazi ŞAHİN döneminde bu yerlere müteahhit izni verilerek güzellik yaratıldı. Bu binaları yapan müteahhitleri söylemiyorum. Lütfen araştırın. Büyük rantlar döndü va hala dönüyor. Bu güne kadar Mamakta oturanları nereye oturttular? Hatip çayı; 1950 lerde ve daha sonraki tarihlerde Eski Adı Bayındır Barajı, Yeni adı MAVİ GÖL diye bilinen BARAJIN taşmasıyla her yeri sular seller götürdü. O zaman HATİP ÇAYInın üstünde değil kenarlarında olan evler hasar gördü ve can kaybı oldu. Soruyorum size; şimdi baraj kapağı açılmaz diyebilirmisiniz? O zaman Hatip Çayının üstüne yapılan BLOKLAR dan kaç tane can kaybı olur? 3 senedir anlaşma yapmış aileler perişanlığını anlatıyorlar. Araplardaki bloklarda oturanlar doğalgaz bedava, pencereleri açıyoruz sıcaktan diye övünüyorlar. Herkesin oturum kayıtları var. Bir gün gelir öderler. Yapılan daireleri yani blokları hangi kişiler ve hangi malzemeden yapacaklarmış ve yer neresi, sormamız lazım değilmi. Emlakçılar arazi topladı. Lütfen iyi düşünün. Verenlere de geçmiş olsun diyorum.
Yüksel - 1/11/2012 1:45:31 AM
herkese selamlar arkadaşlar, evlerini teslim alan biri olarak tek tavsiyem bırakın adamlar işini yapsın. biz buruda istedigimiz kadar tartışalım, illaki bitecek bu proje
adsız - 3/28/2012 1:32:08 AM
arkadaşlar isim vermek istemiyorum ama bu projeye karşı duran arkadaşlarımızında fikir değiştirip sözleşme imzaladığını gördüm. onun için bırakında adamlar işini düzgünçe yapıp insanları rahat içinde evlerine kavuştursunlar. saygılarımla

where can i get the abortion pill online what is in the abortion pill abortion pills

how to order the abortion pill online terminate pregnancy buy abortion pills online

abortion pills cheap abortion abortion pills online

cytotec abortion pill buy online medical abortion pill online online purchase abortion pill

f.a - 3/28/2012 1:38:27 AM
Benim tek hayalim evim olmasi her yanimiz daire oldu yeter adalet istiyorum
selim - 5/5/2014 7:36:06 PM
 
     
 
Yorumunuzu Yazınız
Adı Soyadı
E-posta  
 
 

Haberler
Fotograf Galerisi

Paris'in kültürel altyapısını kent geneline yayma ...
Mimarlık ve Yapı
Terimlerini 3 Dilde Ara
Sözlük, Doğan Hasol’un 3 Dilde Mimarlık ve Yapı Terimleri Sözlüğü’nün dijital versiyonudur. Mimarlık ve Yapı ile ilgili terimleri içeren sözlükte, 3 dilde arama yapabilirsiniz.

 
 
 
YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin