Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Türkiye'nin Miras İmtihanında Çözüm Kültür Turizmi Olabilir mi?

Amber EROYAN / 29 Haziran 2011
“Temmuz ayı, tatil ayı” kurumsal özdeyişinden hareketle turizm mecrasına el atmaktan geri durmayan Mimarizm, kültür turizminin dününü bugününü Faruk Pekin'in uzman merceğinden İş Dışı’na taşıdı.

"Temmuz ayı, tatil ayı" kurumsal özdeyişinden hareketle turizm mecrasına el atmaktan geri durmayan Mimarizm, kültür turizminin dününü bugününü Faruk Pekin'in uzman merceğinden İş Dışı'na taşıdı.

Mart ayında İletişim Yayınları'ndan çıkan "Çözüm: Kültür Turizmi" adlı kitabı vesilesiyle kapısını çaldığımız Pekin, çeyrek asırlık FEST Travel deneyimleri üzerinden şekillendirdiği ve "kültür turizmi alanında neler yapılabileceğinin muhasebesi" olarak nitelendirdiği çalışmasının, Türkiye'nin kültürel miras alanında yaşadığı darboğazdan çıkmasına yardımcı olacağı görüşünde...

Turzim sektörüne adım attığı günden bu yana, İstanbul ve Türkiye genelinde yarattığı özgün güzergâhlar ile "kültür turizmi" kavramınının ülkemizde ete kemiğe bürünmesini sağlayan Faruk Pekin ile, uzmanı olduğu bu turizm segmentinin evveliyatını, gidişatını ve vaatlerini konuştuk.

Tabi hazır dünyayı gezmiş profesyonel bir rehber bulmuşken, kültür turziminin yükselen kentlerini ve en çok ilgisini çeken coğrafyaları sormayı da ihmal etmedik...


Faruk Pekin ile kültür turizminin dünü ve geleceği üzerine...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları