Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

YAPI’nın EKİM Sayısı Çıktı!

mimarizm.com / 30 Eylül 2009
YAPI Dergisi'nin EKİM sayısında Pekin Uluslararası Havalimanı ve Yeni Akropol Müzesi projelerine geniş yer veriliyor. Dergide Türkiye'den ve yurtdışından proje ve uygulamalarla, çeşitli konulara ilişkin makaleler ve söyleşiler de yer alıyor.

"Derenin İntikamı"

Doğan Hasol, derginin Ekim sayısındaki "Derenin İntikamı" başlıklı yazısında "Planlamak, toplum, çevre ve ülke yararına geleceği tasarlamaktır. Planlamayı hiçe saydığımız için her afet, felâkete dönüşüyor" diyor.

Pekin Uluslararası Havalimanı

YAPI Dergisi 335. sayısında, Foster&Partners'ın tasarımını yaptığı Pekin Uluslararası Havalimanı projesine geniş yer veriyor. Dünyanın en büyük binası ve en gelişmiş havalimanı olan terminal, operasyonel verimlilik, yolcu konforu, sürdürülebilirlik ve doğal ışık geçirgenliği ile benzersiz bir yolculuk deneyimi sunuyor.

Yeni Akropol Müzesi

Ünlü İsviçreli mimar Bernard Tschumi'nin tasarladığı Atina'daki Yeni Akropol Müzesi, arkeolojik kazı alanını yukarıdan izleyen bir kafe, müze mağazası, müze restoranı ve Akropol manzarasına egemen bir teras sunuyor.

"Sjakket" Gençlik Kulübü

Gençlere buluşma mekânı sağlamak doğrultusunda sokağın dilinden konuşan "Sjakket" Gençlik Kulübü, güçlü bir ifadeye sahip. Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da bulunan yapıyı Julien De Smedt Architects tasarlamış. Binanın mimarı olan Belçikalı Julien De Smedt, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi ve YEM'in evsahipliğinde 22 Ekim 2009 Perşembe saat 19:00'da, YEM'de bir konferans verecek.             

7800 Çeşme Konutları ve Oteli

EAA-Emre Arolat Architects'in tasarladığı 7800 Çeşme Konutları ve Oteli projesi "2009 Emirates Glass Leaf Awards'da "Yılın En iyi Çokamaçlı Yapısı" ödülüne değer görüldü.

Akhisar Belediye Hizmet Binası

Manisa'daki Akhisar Belediye Hizmet Binası, kolay kullanım ve katılımcı bir yönetim göz önünde tutularak tasarlanmış. Projenin tasarımı maer&partners'a ait.

DDB Bürosu

Kerem Erginoğlu&Hasan Çalışlar'ın tasarladığı DDB Bürosu'nun içmimarisinde, dolu boş ilişkilerine uygun olarak taş duvarlara dokunmadan ikinci bir strüktür oluşturulmuş. Yapı, çelik ve camdan tasarlanmış.

Macallen Binası

Kapsamlı altyapısı ve Boston siluetine yaptığı vurguyla Macallen Binası ve peyzajı, kentin sürdürülebilir gelişimi için bir simge oluşturuyor. Macallen'in peyzaj tasarımı Landswork Studio'ya ait.

Ayrıca;

- Kent Mekânı ve İnsan Faktörü; Emine Köseoğlu
- Mimarlık Öğretim Programının Yapısı ve Öğretimde Kullanılan Farklı Yaklaşımlar; Yasemin Erbil
- "Masumiyet Müzesi"nden Mimarlık Müzesi'ne Beyin Fırtınası; Havva Alkan Bala
- Güneş Odaklı Enerji Etkin Konut Tasarımları; Figen Beyhan, Hayri Özdemir
- Alvar Aalto'nun Lamba Tasarımları; Nigan Bayazıt
- Binalaşan Bedenler; Burçe Gürsel

YAPI Ekim sayısında....

Yapı dergisini satın almak ya da dergiye abone olmak için tıklayınız


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları