Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Ünlülerin Tasarımcısı Sara Baldwin'den Tureks Stone'a Özel Koleksiyon

mimarizm.com / 07 Ocak 2014

Ünlü tasarımcı Sara Baldwin'in Osmanlı kültürü ve mimarisinden esinlenerek, Tureks Stone için tasarladığı Talya Koleksiyonu, farklı renk ve tasarım alternatifleriyle dikkat çekiyor.İlhamını doğanın güzelliğinden alan ve Tom Hanks, Madonna, James Earl Jones gibi ünlülere mozaik tasarımı yapan Sara Baldwin, Tureks Stone'a özel bir koleksiyon hazırladı. Baldwin, Osmanlı kültürü ve mimarisinden esinlenerek hazırladığı Talya Koleksiyonu ile tarihin hiç eskimeyen motiflerini modern bir yaklaşımla günümüz mekanlarına taşıyor.Farklı renk, doku ve tasarım alternatifleriyle geçmişin izlerini taşıyan koleksiyon; 37 adet karo, madalyon ve 32 adet bordürden oluşuyor. Duvar, zemin ve tezgah arkalarına uygulanabilen Talya Koleksiyonu, güvenli ve uzun ömürlü kullanımıyla mekanlara kalıcı çözümler sunuyor.

Sade ve desenli model seçenekleriyle farklı zevklere zengin alternatifler sunan koleksiyon, Tureks Stone'in 1. Levent ve Tuzla'da bulunan showroomunda kullanıcılarını bekliyor.

Sara Baldwin hakkında:
Virginia'da doğan Sara Baldwin, 1991 yılında Pennsylvania Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun olmuştur. Okul yıllarında görmüş olduğu Eden Garden Havva resimlerinden birinin bulunduğu duvarı görmesi mozaiğe hayranlık uyandırdı. İnsan yaratıcılığının güzellikleri ile birlikte doğanın güzelliğini de ilham kaynağı olarak alan Baldwin, Tom Hanks, James Earl Jones, Madonna ve Woody Allen gibi ünlü isimlere özel tasarımlar yapmıştır. 

Tureks Store hakkında:
Tureks Stone, 25 yılı aşkın süredir Türkiye mermer sektörünün önde gelen firmalarından biri olarak faaliyette bulunmaktadır. Kurulduğu günden bu yana Amerika ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesine günün modasına uygun ve kaliteli mermer karo, plaka, mozaik gibi ürünleri üstün hizmet kalitesi ile sunmaktadır. Bu başarıyı 400 kişiden fazla çalışanı, iki büyük fabrikası, 80'in üzerinde lisanslı ocağı ile artarak devam ettirmektedir.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları