Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD 2008 İstanbul Fuarı 31. Kez Ziyarete Açıldı

mimarizm.com / 30 Nisan 2008
Yerli ve yabancı sektör oyuncularını bir araya getiren Uluslararası YAPI/TURKEYBUILD 2008 İstanbul Fuarı, geniş bir katılımla 30. kez ziyarete açıldı. Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı olma niteliğini taşıyan organizasyonun açılışına Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Genel Müdürü Güven Cantürk, YEM Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasol, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ergün Turan ve İMSAD (İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) Başkanı Orhan Turan ve Emlak GYO Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Demiröz katıldı.

 

Fuarın açılış konuşmasını apan Güven Cantürk, ilk kez 1978 yılında, bin metrekarelik alanda, 92 firmayla düzenlenen fuarın geldiği noktaya dikkat çekti. Cantürk, en son teknoloji ürünlerinin sergileneceği fuarın, yerli-yabancı inşaat firmalarını bir araya getirdiğini söyledi.

 

YEM Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasol ise, yapı fuarlarının bilgi platformu olduğunun altını çizerek şöyle konuştu: "YEM, 40 yıllık bir bilgi merkezidir ve her işini bu işlev doğrultusunda yapar. Dolayısıyla Yapı Fuarı'nı da bu kapsamda düzenler. Yapı Fuarı, YEM'in bilgiye verdiği önem sayesinde bugünlere gelmiştir."

Ayrıca Hasol, "Yapı, sadece malzemeyle değil bilgiyle de yapılır" diyerek Türkiye'deki AR-GE çalışmalarının önemine de değindi.

 

İstanbul için yeni hedef

Yapı Fuarı'nın, Türkiye'nin yapı anlamında dünyayla rekabet edebilmesi açısından önemli olduğunu söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ergün Turan, "Fuarın geldiği noktayı görünce bu ülkenin bir bireyi olarak gurur duyuyorum" dedi. Turan, İstanbul'un 60 yıldır yanlış planlandığını dile getirerek "Belediye yönetimi olarak, İstanbul'u bir kültür, turizm ve fuarcılık kentine dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için, uluslararası standartlarda planlı bir yapılaşmayı başarmak zorundayız" dedi.

 

Orhan Turan ise İMSAD'ın yeniden yapılandırılarak inşaat sektörünü temsil etme misyonu üstlendiğini belirtti. Türkiye'nin yapı malzemesi alanında, önümüzdeki süreçte daha iyi markalar yaratacağına inandığını söyleyen Turan, Türkiye'nin çıkış yolunun AR-GE'den geçtiğini vurguladı.

Açılış konuşmalarından sonra kurdelenin kesilmesiyle fuar ziyarete açılmış oldu.

 

60 bin metrekarelik Tüyap Fuar Alanı'nda gerçekleştirilen Yapı İstanbul Fuarı, 4 Mayıs 2008 tarihine kadar ziyaret edilebilir.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları