Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Türkiye'den Tasarımlar, MoMA Tasarım Mağazası Deplasmanında

mimarizm.com / 13 Mayıs 2011


İKSV ve MoMA'yı bir araya getiren özel proje kapsamında gerçekleştirilen "Destination: İstanbul" koleksiyonu, 12 Mayıs 2011 Perşembe akşamı MoMA Tasarım Mağazası'nda  düzenlenen açılışla New Yorklu sanat severlere tanıtıldı.

New York Soho'daki MoMA Tasarım Mağazası'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Destination: İstanbul" koleksiyonu açılış kokteyline, New York Başkonsolosu Mehmet Sansar, İKSV ve MoMA yöneticileri, "Destination: İstanbul" tasarımcılarından Leyla Taranto, Özlem Tuna, Tan Mavitan, Munire Kırmacı, Refika Birgül, MoMA Tasarım Mağazası müşterileri ile tasarım dünyasının önde gelen isimleri katıldı.


"Destination: İstanbul" koleksiyonu iki ay boyunca MoMA Tasarım Mağazası'nda satışta olacak. New York'la aynı anda İstanbul'da da satışa sunulan "Destination: İstanbul" koleksiyonu, Kasım ayı sonuna dek İKSV Tasarım Mağazası raflarını donatacak. 

"Destination: İstanbul" özel koleksiyonunda MoMA Tasarım Mağazası tarafından seçilen 41 Türkiyeli tasarımcının, ev aksesuarından mobilyaya, mutfak gereçlerinden takılara, yüzden fazla ürünü meraklısıyla buluşacak.


Foto: Mahmut Ceylan

MoMA Tasarım Mağazası tarafından hazırlanan seçkide, Ege kıyılarındaki zeytin ağaçlarından yapılan servis kaplarından Mevlevilerin dalgalı siluetlerini taşıyan porselen kahve kupalarına, naylon ve çelik gibi modern malzemelerden yapılan geleneksel çaydanlıklardan abaküsten esinlenilen inci takılara ve İstanbul'un etkileyici simasını taşıyan pleksiglas satranç setlerine kadar pek çok farklı ürün yer alıyor.


"Destination: İstanbul" koleksiyonunda eserleri yer alan tasarımcılar ise şöyle sıralanıyor:

2mikrop, Ali Bakova, Alev Ebuzziya Siesbye, Arda Tunçman, Aida Pekin, Aysun Altındağ ve Meltem Maralcan, Bahadır Baruter, Berra Alkan, Burcu Akbulut Onur, Demir Obuz, Elif Özsezen, Ela Cindoruk, Emir Uras, Erdem Akan, Fabio Ricci, İstanbul Dresses, İz, Kamer Foundation, Koray Özgen, Leyla Taranto, Kunter Şekercioğlu,  Maybe Design, Mehtap Obuz, Munire Kırmacı, Nil Deniz, Ömer Ünal, Alper Böler, Ottoman Jewelry, Oya Akman, Özlem Ölçer, Özlem Tuna, Sabrina Fresko, Sadi Tekin, Selin Okçu Büyüksoy, Sema Obuz, Sezgin Sander, Soner Özenç, Sultan Ragbet, Tan Mavitan, Urart. oluşuyor.


"Destination: Design" projesi hakkında

MoMA Tasarım Mağazası'nın senede bir düzenlediği ve büyük ilgi gören "Destination: Design" serisinin bu yılki konuğu İstanbul oldu. Her yıl dünyanın dört bir yanındaki tasarımcıları ve farklı malzemelerden yaratılan tasarımları bir araya getirerek tanıtmayı amaçlayan "Destination: Design" serisinin daha önceki konukları arasında Finlandiya, Danimarka, Buenos Aires, Berlin, Japonya, Seul, Brezilya ve Portekiz bulunuyor.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları