Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Tasarım Kültürü ve Yönetimi 10. Yılında

yapi.com.tr / 22 Ağustos 2008
İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Domus Academy işbirliği ile yürüttüğü Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı'nın 10. yıl ön kayıtları etkinliklerle başlıyor!      

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin iki yıl süren ön çalışmaları sonucunda, 1999 yılında doğan Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı 10. yılına başlıyor. Program teorisyen ve uygulamacılardan oluşan bir kadroyla tasarım ile ilişkili her alanının, hem kültür hem de yönetim tarafında çalışmakta ve bu alanda dünyanın en önemli lisansüstü okullarından biri olan Domus Academy ile işbirliği yapıyor.

Program kuramsal derslerin yanı sıra, pratiğe yönelik, tasarımcılar ve öğrencileri bir araya getiren "Salı Atölyeleri" ve dersler tamamlandıktan sonra hazırlanan bitirme projesi ile topyekün bir proje kültürü oluşturmaktadır. Bu proje kültürüne hizmet eden etkinlikler arasında yakın zamanda gerçekleştirilecek olan ‘Moleskine -Istanbul Şehir Defteri Tasarımı' lansmanı ve Renault Fransa'nın desteğini alan ‘Otomotiv Sektöründe Tasarım' konulu konferans sayılabilir. Ayrıca Kale Grubu'nun desteğiyle açılacak olan Kale Tasarım Merkezi, tasarımın birçok alanında çalışmaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı'nın dersleri öğrencilerin çalışma hayatları göz önünde bulundurularak çarşamba-perşembe günleri 18:30-20:30 ile Cumartesi günü ise 09:30-13-30 saatleri arasında santralistanbul'da gerçekleşecektir.

Programın ana destekçileri arasında Kale Grubu ve Nurus yer almakta, grafik tasarım hizmetleri alanında programı Maybe Design ve Wanda Digital desteklemektedir.
3 Kasım 2008 tarihinde dersleri başlayacak olan programın kayıtları http://www.bilgi-tasarimsertifika.com sitesi "online başvuru" seçeneğiyle gerçekleştirilebilir.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları