Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Tabanlıoğlu Mimarlık Londra'da Ofis Açıyor

mimarizm.com / 09 Mart 2015


Dünyanın en önemli gayrimenkul buluşmalarından MIPIM 2015'te uluslararası ortaklarıyla buluşacak olan Tabanlıoğlu Mimarlık, bu küresel etkinlikte, katılımcı, finalist ve konuşmacı olarak çok yönlü ve etkin bir şekilde yer alacak.

Uluslararası ölçekte imza attığı projeler ve kazandığı ödüllerle Türkiye mimarlığının önemli temsilcileri arasında öne çıkan Tabanlıoğlu Mimarlık, küresel coğrafyada projeleri ile olduğu kadar ofisleri ile de büyümeye devam ediyor. Türkiye'de İstanbul'daki merkezin yanı sıra Ankara ofisi ile faaliyetlerini sürdüren Tabanlıoğlu Mimarlık, uluslararası arenada Dubai ve Doha'dan sonra Londra'da da ofis açıyor. Küresel yapı ve mimari rotaların kesişme noktası olan İngiltere'nin başkentinde açılan Tabanlıoğlu Mimarlık Londra Ofisi, Mart ayında aktif olarak faaliyete geçecek.


170 kişilik uluslararası aile

Projelerinin büyük bölümünü uluslararası arenada gerçekleştiren Tabanlıoğlu Mimarlık'ın MIPIM 2015 katılımı ve Londra Ofisi'nin açılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Türkiye mimarlığının uluslararası arenada tanıtımı ve temsilinin önemine dikkat çekti:"Tabanlıoğlu Mimarlık olarak uluslararası arenada, dünyanın çeşitli coğrafyalarında gerçekleştirdiğimiz projelerde birlikte çalıştığımız, iş yaptığımız küresel paydaşlarımız, müşterilerimiz ile yapı, gayrimenkul, mimarlık dünyasının önemli temsilcileriyle bir araya geleceğimiz MIPIM 2015'te, geçen sene olduğu gibi bu sene de etkin bir şekilde yer alıyoruz."

Selçuk Ecza ile Dakar Kongre Merkezi projelerinin MIPIM Awards 2015'te kategorilerinde finale kalmasının, Tabanlıoğlu Mimarlık'ın ulusal ve uluslararası arenada imza attıkları projelerinin başarılarına dair son somut göstergeleri olduğuna da dikkat çeken Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, "Yapı ve mimarlık dünyasının küresel kesişme noktası olan Londra'da ofisimizi açtık, bu ay içinde aktif olarak faaliyete geçecek. Yeni ofisimizle birlikte Tabanlıoğlu Mimarlık, Türkiye'de iki, uluslararası arenada üç olmak üzere toplam 5 ofisinde, yaklaşık 170 kişilik kadrosu ile hizmet veriyor olacak." dedi.


Tabanlıoğlu, MIPIM'e üç koldan katılıyor

Fransa'nın Cannes kentinde 10–13 Mart 2015 tarihleri arasında "Dijital Devrim" ana teması ile 26'ıncı kez düzenlenecek olan MIPIM 2015, gayrimenkul sektörünün öncüleri olan yatırımcıları, geliştiricileri, mimarları, yerel ve kamu yönetimlerinden temsicileri, arazi sahipleri ve tedarikçileri bir araya getirecek. Tabanlıoğlu Mimarlık bu önemli küresel buluşmada çok boyutlu olarak yer alacak. İki projesi MIPIM Awards 2015 'te finale kalan ofisin, sıradışı stand tasarımı ile de dikkat çekmesi bekleniyor.

Birçok ulusal ve uluslararası ödülle tescillenen mimari yaklaşımlarını standlarına yansıtan Tabanlıoğlu Mimarlık, geçen yıl olduğu gibi MIPIM 2015'te de fuar alanında P-1.K51'de ziyaretçilerini bilgilendirecek.Melkan Gürsel Tabanlıoğlu ise, MIPIM kapsamında gerçekleştirilecek olan "Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor" panelinin konuşmacıları arasında yer alacak.

Mimar, sosyolog, yazar, gazeteci ve düşünürler ile bir araya gelerek toplumu ve mimarlığı yakından ilgilendiren konularda tartışma platformu oluşturmayı hedefleyen Kalebodur, MIPIM 2015'te düzenleyeceği ‘Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor' panelinde, ‘Çağdaş Türk Mimarisi: Global Ölçekte Fırsatlar ve Sınırlar' konusunu tartışmaya açıyor.

Prof. Dr. Celal Abdi Güzer'in yöneteceği panele, Melkan Tabanlıoğlu'nun yanı sıra, Enis Öncüoğlu ve Murat Kader konuşmacı olarak katılacak. Türk mimarların dünya sahnesinde kazandıkları başarıların da ele alınacağı panel, 11 Mart Çarşamba günü saat 11:00'de MIPIM'de Türkiye Pavyonu'nda gerçekleşecek.


Dakar Kongre Merkezi ve Selçuk Ecza GM ile MIPIM Awards finalinde...

Astana, Bakü, Belgrad, Trablus, Dakar, Malabo, Mumbai, Doha, Dubai gibi dünyanın farklı coğrafyalarında proje üreten, işlerinin yaklaşık % 65'ni yurdışında gerçekleştiren Tabanlıoğlu Mimarlık, MIPIM Awards 2015'te, Afrika projelerinden sonuncusu olan Dakar Kongre Merkezi ile "Jüri Özel Ödülü" kategorilerisinde finale kalırken; İstanbul'da hayata geçirilen Selçuk Ecza Genel Müdürlük projesi ile "En İyi Ofis Yapısı" dalında finalist olarak büyük ödüle aday gösterildi.Dakar Kongre Merkezi


Selçuk Ecza Genel Müdürlük binası


Jüri seçiminin yanı sıra internet üzerinden yapılan halk oylamasında da Dakar Kongre Merkezi ve Selçuk Ecza yapıları, ilgi çeken projeler arasında yer alıyor. Tüm internet kullanıcılarına açık olan halk oylaması 5 Mart 2015 tarihinde sona erdi.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları