Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Sinan Ödüllü Mimarlar Programı 2014-2016: 'ERSEN GÜRSEL Mimarlığı' Paneli Gerçekleştirildi

mimarist.org / 21 Nisan 2015


Mimarlar Odası Genel Merkezi'nin, "Mimar Sinan Büyük Ödülü" alan değerli mimar/ların üretimlerini derlemek ve mimarlık kamuoyuna sunmak amacıyla başlattığı Sinan Ödüllü Mimarlar Programı, mimarın etkinliğinin ve üretimlerinin değerlendirildiği bir panel, üretimlerinden oluşan bir sergi ve tümünü kapsayan bir kitabın yayımlanmasını içeriyor.

Sinan Ödüllü Mimarlar Programı 2014-2016 döneminde, Mimar Sinan Büyük Ödülü sahibi ERSEN GÜRSEL için düzenlendi. Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası'nda 18 Nisan Cumartesi günü gerçekleşen panele ilgi oldukça fazlaydı.

Program Koordinatörü Müge Cengizkan tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu söz aldı. Panel programı çerçevesinde Prof. Dr. Deniz İncedayı, Prof. Dr. Afife Batur, Nihal Coşkun, Oya Erar ve Sevgi Türkkan gibi çok sayıda değerli isim konuşmasını gerçekleştirirken son sözü Ersen Gürsel aldı.Seçici Kurul, Gürsel'i şu sözlerle gündeme taşımıştı:

"Meslek yaşamı boyunca mimarlığı bir kültürel üretim alanı olarak algılayışı, doğaya ve yapılı çevreye olan saygılı duruşu, meslek örgütlenmesindeki özverili çabaları, eğitim alanına verdiği katkılar, gelecek nesillere örnek teşkil eden meslek etiği tutumu, tekil yapıdan kent ölçeğine uzanan ve geniş bir yelpazede çeşitlenen duyarlı çözümleri, bitmez tükenmez enerjisi, mütevazı kişiliği yanında kararlı ve tutarlı tavrı nedeniyle, ERSEN GÜRSEL'e Mimar Sinan Büyük Ödülü verilmiştir."


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları