Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

RMJM İstanbul'a Yeni Ofis İle Geliyor

mimarizm.com / 12 Mayıs 2009


Uluslararası mimarlık pratiği RMJM, coğrafi genişleme planları çerçevesinde İstanbul'a ofis açıyor. Asya, Orta Doğu, Avrupa ve Amerika'da olmak üzere toplam 15 noktada pratiğini sürdüren RMJM, bu yeni yapılanma ile gelişmekte olan bölgelerin sağlık, eğitim, ulaşım ve alt yapı projelerine katkı sağlamayı hedefliyor.

RMJM tarafından yapılan basın açıklamasında, İstanbul'a açılacak ofisin, özellikle büyük devlet yatırımlarına eklemlenmeyi hedef alan bir büyüme politikası kapsamında gerçekleşeceği duyuruldu. İlk olarak yalnızca 2 ila 3 çalışan ile kurulması beklenen pratik, öncelikli olarak iş geliştirme olanaklarına odaklanacak. Ancak bu küçük çalışma grubunun büyümesinin de hedefler arasında olduğu belirtildi.

Basın açıklamasında böylesi bir coğrafi genişleme politikasının, mevcut mimarlık endüstrisinin eğilimlerine aykırı olduğunun aşikâr olduğuna da yer verildi. Ancak ofisin yeni sözleşmeler ve ihalelerin gerçekleştirilmesine paralel olarak büyümesi planlanıyor. Bu noktada da RMJM grubundan ilgili uzmanlar İstanbul'a yerleştirilecek ve yerli mimarlar işe alınacak.

RMJM Yönetim Kurulu Başkanı Peter Morrison tarafından yapılan açıklamada ise, resesyona kafa tutulması gerektiği vurgulandı. Morrison bunun, işletme faaliyetlerinin yeniden kurgulanması ve hükümet kaynaklı programlara yatırım yapmayı kapsadığını dile getirdi. "Ne var ki önemli olan, uzun soluklu büyümenin planlanması ve mevcuttaki en iyi olanaklar, gelişen piyasalarda bulunabiliyor. Türkiye, Katar ve Bahreyn ile kurulmuş ve yeni oluşan ilişkilerimizi geliştirme konusunda iyi yol kat ettik. Bu noktalara bağlılığımızı ispat etmemizin en verimli yolu da, buralarda kalıcı ofisler açmamız gibi gözüküyor."

RMJM şu anda, Varlıbaş Grup'un gayrimenkul geliştirme ve inşaat kolu olarak faaliyet gösteren Varyap ile birlikte, 340 bin metrekarelik karma işlevli bir proje üzerine çalışıyor. Türkiye'nin yeni finans ve iş merkezi olması öngörülen Ataşehir'de konumlanacak olan yapı kompleksi; konut, ticaret, perakende ve rekreasyon fasiliteleri barındıracak. Projenin tamamlandığında 10 – 15 bin kişiye hizmet etmesi planlanıyor.


RMJM Hakkında

Birleşik Krallık menşeli uluslararası mimarlık pratiği RMJM, 1956 yılında İngiliz mimarlar Robert Matthew ve Stirrat Johnson-Marshall tarafından kuruldu. Bugün binin üzerinde çalışanı ve 15 ofisi ile dünyanın en büyük ölçekli mimarlık pratiklerinden biri olan kuruluşun yerleştiği merkezler şunlar: Abu Dabi, Cambridge, Dubai, Edinburgh, Glasgow, Hong Kong, Londra, Moskova, New York, Philadelphia, Princeton, Şangay, Singapur, Saint Petersburg ve Washington D.C.

20 ülkede faaliyet gösteren RMJM'nin disipliner uzmanlık alanları, yönetim merkezlerinden kıyı konut yerleşimlerine, kamu binalarından üniversite kampüslerine ve yeniden canlandırma programlarına kadar uzanan bir çeşitlilik gösteriyor. Pratiğin güncel ve yürürlükte olan projeleri, 10 milyon Sterlinlik bir hacme işaret ediyor.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları