Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

OMİM, ODTÜ Mezunlarını Eğitime Destek Vermeye Çağırıyor

mimarizm.com / 05 Mart 2012

Mezunlar, öğretim elemanları ve öğrencilerden oluşan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi topluluğunu, ortak değerler, gelenekler, iletişim, araştırma ve paylaşım ortamında buluşturmayı amaçlayan ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mezunları Bilgi ve İletişim Derneği (OMİM), bugün öğrenci olan Mimarlık Fakültesi mensuplarının gerçekte mesleğin geleceği olduğunun da bilincinde olarak, dernek ile öğrenciler arasındaki ilişkiyi güçlendirmeye çalışıyor. Bu ilişkinin doğal bir aracı olarak ODTÜ Mimarlık Fakültesi öğrencilerine, eğitimlerini rahatça sürdürebilmeleri amacıyla burs sağlayan OMİM, bu doğrultuda eski mezunlarını gelecekteki mezunlara destek vermeye çağırıyor.

Burs fonuna nasıl katkıda bulunabilirsiniz?

"Burs Sertifikası" satın alıp derneğe bağışta bulunarak, her ay öğrencilerden bir ya da birkaçına burs olarak verilmek üzere düzenli gönüllü burs bağışçısı olabilirsiniz.

    

Bilgi için Banu Odabaşı'ya 0505 551 43 87 numaralı telefondan ya da ilgili e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.


OMİM neler yapıyor?

- Her yıl ODTÜ Mimarlık Fakültesi öğrencilerine eğitimlerine kolay devam edebilmeleri için düzenli burs yardımında bulunuyor. Bunun yanı sıra her iki öğretim döneminde birer kez olmak kaydıyla çıktı masrafları ve ders araç gereçlerinin alımına yönelik tek seferlik "İhtiyaç bursu" yardımında bulunuyor.
- Dönem içinde açılan dersler kapsamında öğrencilerin katılmakla yükümlü oldukları teknik gezilere sponsor olarak öğrencilerin eğitimine katkıda bulunuyor.
- OMİM Pansiyonu'nda Mimarlık Fakültesi kız öğrencilerini ağırlıyor, onlara yaşama ve çalışma mekânları sunarak destek oluyor.
- Bir fakülte geleneği olan mezun yıllıklarına da destek oluyor.
- Mezunları ve öğrencileri bir araya getirdiği etkinlikler düzenleyerek, öğrenci-akademisyen-mezun ilişkilerine katkıda bulunmakla kalmayıp, mezuniyetten sonrasına dair öğrencilerin görüş geliştirmelerine de yardımcı olmayı hedefliyor.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları