Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Muhsin Ertuğrul Sahnesi Açıldı

mimarizm.com / 18 Ocak 2010


Sivil toplum kuruluşlarının ve sanatçı örgütlerinin karşı çıktığı Harbiye Kongre Vadisi Tesisleri Uygulama Projesi kapsamında Muhsin Ertuğrul Sahnesi yeniden hizmete açıldı. Teknolojik altyapısı yenilenen sahne için 17 milyon lira harcandığı bildiriliyor.

İbb.gov.tr'nin haberine göre Muhsin Ertuğrul'un hizmete açılış töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, projeye karşı yapılan protesto gösterilerine atıfta bulunarak başladığı konuşmasını, bütün bir yıl boyunca etkinliklerin yapılabilmesi için Cemil Toppuzlu'nun üzerine mobil olarak kapatılacağını söyleyerek sürdürdü.

Başbakan: "Ben ülkemin düşmanı mıyım?"

Erdoğan Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi'nin yeniden yapılması konusunda bir takım engeller olduğunu dile getirerek şöyle konuştu:

 "Daha enteresanını söyleyeyim; Kültür Bakanımızla dertleştik. Çözemediğimiz bir sorun var. Nedir o? AKM. Halkımızın arasında şöyle bir referandum yapılsa kimse şu anki AKM'nin durumundan memnun değildir. Otopark sorunundan içindeki yapısına kadar bu şekilde kullanımsız bir eser olamaz. Biz ne dedik? AKM'nin arkasında, yanında alanlarımız var. Burayı yıkalım, yerine yanındakilerle beraber Taksim'e yakışacak dev bir eseri inşa edelim dedik. Ona da inanmadılar, 'yok dediler, yapmayıp böyle bırakacaksınız' dediler. Yav arkadaş, ben ülkemin düşmanı mıyım? İnsanımızın düşmanı mıyım? Biz millete efendi olarak değil, hizmetkâr olarak geldik. Eğer başladığımızda biz bu adımı atabilseydik 2010 açılışına orayı da yetiştirebilecektik. Siz bir adım atıyorsunuz, yargı tam karşınızda. Tabi yargı benim bu ifadelerime kızacak, biliyorum. Niye? Olamaz. Niye olamaz? Bunu nedenini söyleyin. Proje ise proje, hizmetse hizmet, bu yapılacak, niye olmasın? Ülkeye hizmetse ülkeye hizmet. Bunu biz ülkemiz için yapıyoruz."


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları