Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Moda Tasarımı Hazırlık Programı Başlıyor

mimarizm.com / 02 Eylül 2013

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Moda Tasarım Hazırlık Programı ile Türkiye ve yurtdışındaki farklı moda okullarında moda tasarımı eğitimi almayı hedefleyenlere fırsat yaratıyor.

                           

Lise son sınıf öğrencisi veya lise mezunu herkesin katılabildiği, Türkiye veya yurtdışında moda tasarım eğitimi almayı hedefleyenlerin adresi olmaya aday ‘İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarım Hazırlık Programı' ile katılımcılar yeteneklerini kuvvetlendirirken aynı zamanda mini bir koleksiyonun da sahibi olacaklar.

İki sömestır halinde toplam 27 hafta sürecek ve 432 saat eğitim verilecek program sayesinde katılımcılar moda okullarına başvururken güçlü portfolyolarıyla da rakiplerinin bir adım önüne geçecekler.

Portfolyo ve koleksiyon sahibi olacaklar

Birinci sömestırı 30 Eylül'de başlayacak ve ikinci sömestır ile birlikte 25 Nisan'da sona erecek programın katılımcılara gerçek hayatta bir moda portfolyosunda tasarımcının kendi konseptlerini, kabiliyetlerini ve fikirlerini karşı tarafa sunmayı öğretmeyi hedeflediğini vurgulayan Bilgi Eğitim yöneticileri, programın içeriğiyle ilgili olarak şu bilgileri verdi:

"Öğrenci, koleksiyonların nasıl hazırlandığını, yaratıcı fikirlerin nasıl bir süreç sonucu ortaya çıktığını öğrenecek. Ürünün hitap ettiği kitleye yönelik nasıl tasarımlar yapılır, briefler oluşturulur, renkler ve tekstil malzemeleri tasarımla nasıl ilişkilendirilir, drapajın, kalıp çıkarmanın temel teknikleri nelerdir, moda illüstrasyonları ve moda çizimleri nasıl yapılır gibi konular hakkında uzmanlarından en güncel bilgileri alacak. Programın sonunda ise, hazırladığı portfolyonun müşteriye nasıl profesyonel bir şekilde sunulacağına dair fikir sahibi olacak."

Öğrencilerin, programın kapanış haftalarını kendi hazırladıkları portfolyo ve mini bir koleksiyon ile tamamlayacağını açıklayan yetkililer;"Bu şekilde Moda Tasarımı Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almayı hedefledikleri eğitim kurumlarına kabul imkanlarını artırabilecekler" değerlendirmesini yaptı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı 4 yıllık lisans eğitiminin de yetenek sınavıyla öğrenci aldığını hatırlatılarak, "Portfolyo yetenek sınavlarında değerlendirme için büyük önem taşır. Bu yüzden programı tamamlayan öğrenciler İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin yetenek sınavlarına da güçlü bir bilgi birikimiyle katılma imkanı elde edecek" denildi.

Başarılı öğrencilere burs imkanı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Hazırlık Programı kapsamında öğrencilere; ‘tasarım stüdyosu', ‘canlı model, çizim ve illüstrasyon', ‘dikiş eğitimi', ‘moda tarihi ve modern kültür' konularında olmak üzere çeşitli atölye çalışmaları da yaptırılacak. Ayrıca moda fotoğrafçılığı, aksesuar tasarımı, yaratıcı fikirler gibi konular da programın son haftalarında hedeflenen atölye çalışmaları arasında yer alıyor.

Katılımın ücretli olduğu programı üstün başarıyla tamamlayan sınırlı sayıda öğrenciye, Bilgi Moda Tasarımı Lisans Programı'nda farklı oranlarda burs imkanı sağlanacak.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları