Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Mimarlık, Kültür ve Sanat Dergisi YAPI’nın Kasım Sayısı Çıktı

mimarizm.com / 31 Ekim 2008

YAPI Dergisi'nin KASIM sayısında, Archiprix-Türkiye 2008 kazananlarının projelerine geniş yer veriliyor. Dergide ayrıca Türkiye'den ve yurtdışından proje ve uygulamalarla, çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor.

Mimari Örgütlenmenin 100. Yılında İki Mimar: Emin H. Onat ve Sedad H. Eldem

Doğan Hasol, derginin Kasım sayısındaki "Mimari Örgütlenmenin 100. Yılında İki Mimar: Emin H. Onat ve Sedad H. Eldem" başlıklı yazısında "Amacım, Türk Mimarlık Tarihi'ne damgasını vurmuş iki önemli mimarı kıyaslamak ya da yarıştırmak değil kuşkusuz. Ben burada her ikisini de bir kez daha anıyorum; saygıyla, sevgiyle..." diyor.

Archiprix-Türkiye 2008

Bu yıl 13. kez gerçekleştirilen ve Türkiye'de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Çimsa ana sponsorluğunda düzenlenen "Archiprix-Türkiye 2008" yarışmasının sonuçları belli oldu.

Yapı-Endüstri Merkezi

Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık'ın tasarladığı Yapı-Endüstri Merkezi'nin yeni yeri; açık büro mekânı ve çokamaçlı etkinlik alanıyla birlikte, kiralanabilir toplantı odaları, dokümantasyon merkezi, kitabevi, çalışanlara hizmet veren kafeterya ve sosyal alanları içeriyor.
               
ABC Fakülte Binası

EEA-Erick van Egeraat Architects tarafından tasarlanan ve Utrecht Üniversitesi Biomedikal Bölümü için ayrılan yeni fakülte binası akıllı ve sürdürülebilir çözümler içeriyor.

212 İstanbul Alışveriş Merkezi

Mimari tasarımı Mete Arat, Bünyamin Derman ortaklığında yapılan 212 İstanbul Alışveriş Merkezi, kütlesel ve görsel bir imge olmanın ötesinde kullanıcısıyla arasındaki ilişkiyi her defasında yeniden oluşturabilme dinamiğine sahip bir yaşam mekânı.

Yapı Kredi World Lounge

Standartlaşmış kalıpların dışına çıkarak alışılmış dinlenme salonu görüntüsünün oldukça uzağında kalan Yapı Kredi World Lounge'ın tasarımı Karim Rashid'e ait. 

Mimarlık Eğitiminde Çağdaş Yönelimler

Derya Oktay ve Şebnem Önal Hoşkara'nın yazısı Oxford Üniversitesi'nde düzenlenen ve mimarlık eğitimini kapsamlı bir biçimde ele alan "Oxford Mimarlık Eğitimi Konferansı"nın yansımalarını içeriyor. 

11. Uluslararası Venedik Mimarlık Bienali'nden İzlenimler

Banu Durmuşoğlu'nun yazısında, 23 Kasım 2008'e dek izlenebilecek olan "Out There-Architecture Beyond Building" (Orada-Yapının Ötesinde Mimarlık) temalı 11. Uluslararası Venedik Mimarlık Bienali'nden izlenimlere yer veriliyor. 
 
Ayrıca;

Tophane Meydanı ve Çevresinin Yeniden Yapılandırılması; Gaye Surözü
Şehit Ali Paşa Konağı Arazisindeki Ek Binanın Mekân Düzenlemeleri Açısından İrdelenmesi; Neslihan Sönmez, S. İrem Dizdar
Bir Ultraist; Gülseli İnal

YAPI Kasım sayısında....

Yapı Dergisi'ne abone olmak ya da satın almak için tıklayınız


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları