Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Mimarlığı 30 Saniyede Hatmetmek İsteyenlere

mimarizm.com / 27 Aralık 2013

Caretta Yayınları, 30 Saniyede Serisi'ne yeni bir kitapla devam ediyor; her biri yarım dakikada açıklanmış en önemli 50 mimari üslup ve ilke ile "30 Saniyede Mimarlık" meraklılarını bekliyor.


                         


"Bir dakika durup da güzel bir binaya baktığınızda, mimarlığın neden önemli olduğunu apaçık görürsünüz: Taşa ve mekâna dökülmüş olan insan ruhunun ta kendisidir."

Romalı mimarlar, bizim için tam olarak ne yaptılar? Bir kemer taşını ya da tonozu tanıyabilir misiniz? Art Nouveau ve Art Deco üsluplarını tarif edebilir misiniz? Tabii ki, bu soruların içinde geçen terimleri duymuşsunuzdur. Ama mimarlıkla ilgili bir tartışmaya katılabilecek ya da bar sohbetinde söylediklerinizle göz kamaştıracak kadar bilgi sahibi misiniz?

Mimarinin kendine has dilini okumak için…

Tarih öncesi çağlardan beri insanlar yaşadıkları mekânları daha güzel ve etkileyici kılmanın yollarını aradılar. Bu nedenle mimari, taşa ve mekâna dökülmüş olan insan ruhunun ta kendisi olarak tanımlanıyor. Mimari ile ilgili temel bilgiler de işte bu nedenle hayatın ta içinde yer alıyor. "30 Saniyede Mimarlık", mimarinin kendine has diline dair ipuçları veriyor meraklısına… Uzman yazarlarla, hem mimarların dayandıkları ilkeleri hem de bu ilkeleri uygulamaya koyan üslupları tanımlamak ve açıklamak gibi zor bir işin de üstesinden geliyor.300 sözcük ve bir fotoğrafla mimarinin temelleri…

"30 Saniyede Mimarlık", mimarlıktaki yenilikler, kuramlar, üsluplar ve gelişmeler hakkında, sizi ihtiyacınız olan tüm cevaplarla donatmak ve antik mezardan kent ikonuna kadar yapılı çevrenin esas özellikleri hakkında kaya gibi sağlam bir zemin sağlamak amacıyla kaleme alınmış 50 düşünceden oluşuyor. Serinin tüm kitaplarında olduğu gibi burada da karmaşıklığına bakmaksızın her bir düşünceyi 300 sözcük ve bir fotoğrafla açıklayarak mimarlık bilgisinin temellerini sunan kitap, tüm bilgilerin yarım dakikalık bir zaman diliminde hazmedilmesi için çaba gösteriyor.

3 saniyede daralma, 3 dakikada genişleme

30 Saniyede sunulan ilke, üslup ve akımların her biri, acelesi olanlar için yanında bir 3 saniyede daralma ile birlikte takdim ediliyor; biraz daha derine inmek isteyenler için ise, ek olarak bir 3 dakikada genişleme bölümü bulunuyor.

"30 Saniyede Mimarlık", yaşadığımız, gezdiğimiz, gördüğümüz yerleri güzel kılan yapıların dilini anlatıyor okuyucusuna… Bir bina, bir sokak ya da bir kentin tamamını bir kitap gibi okuyabilmenin yolunu gösteriyor.Serinin Diğer Kitapları: 30 Saniyede Psikoloji, 30 Saniyede Ekonomi, 30 Saniyede Dünya Dinleri, 30 Saniyede Felsefe, 30 Saniyede Siyaset


30 Saniyede Mimarlık'ı satın almak için tıklayınız.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları