Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

mekanar.com Yayında

mimarizm.com / 03 Mart 2009


Arkizon Mimarlık
'ın desteği ile kurulan Mekanar Mekan Araştırmaları'nın internet sitesi mekanar.com "mimarlık için disiplinlerarası bilgi alanı" sloganı ile yayına açıldı. Kuruculuğunu Hakkı Yırtıcı ve Emin Balkış'ın, grafik tasarımını Eray Makal'ın yaptığı mekanar.com "etkinlik", "yazı", "saptamalar", "yarışma", "proje" ve "boş oda" olmak üzere altı farklı modülden oluşuyor.

Mimarlıktan sosyal bilimlere, sinemadan görsel iletişime pek çok disiplini buluşturarak mekanı farklı disiplinlerin bilgi alanı içinden anlamayı amaçlayan Mekanar Mekan Araştırmaları'nın çalışma alanı, yapılı fiziksel çevreyi üreten aktörlerin ve bu mekansal kurguyu kullananların ideolojik, kültürel ve ekonomik yapılanmalar içindeki gerçek yerinin anlaşılması ve birer özne olarak varolabilmeleri için gerekli bilginin üretilmesi sorunu olarak tanımlanıyor.

Mekanar Mekan Araştırmaları'nın seminer, konferans, atölye çalışması, gezi ve benzeri etkinlikleri, düzenleyeceği yarışmalar, çeşitli dosya konuları ve yazılar mekanar.com  üzerinden takip edilebilir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları