Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Mardin Artuklu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Güz 13-14 Lisansüstü Programları

mimarizm.com / 14 Ağustos 2013

Uğur Tanyeli ve Bülent Tanju yürütücülüğündeki Mardin Artuklu Üniversitesi Mimarlık Lisansüstü Programları'nın başvuruları 26 Ağustos - 2 Eylül tarihleri arasında kabul edilecek. 

Mimarlık Yüksek Lisans Programı, tasarım ve kuram gibi iki temel alanda yoğunlaşmayı öngörmektedir. Hedef, kuramı tasarımı destekleyici bir yan pratik olarak gören yaygın araçsal eğilimin aksi doğrultuda düşünebilme imkânlarının araştırılması ve geliştirilmesidir. Tezli Yüksek Lisans Programına Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama disiplinlerinde lisans öğrenimi görmüş olanlar başvurabilir.
 
Mimarlık Doktora Programı, mimarlık tarihi ve kuramı disiplinini eksen almaktadır. Program, hem tasarımcı olmayı hedefleyenler, hem de mesleki pozisyonunu öncelikle kuramsal etkinlikte bulunmak olarak tanımlayanlar için biçimlendirilmiştir. Dolayısıyla, programın ders bileşimi disiplinlerarası niteliktedir. Mimarlık Doktora Programı'nda öğrenim görme imkânı mimar kökenlilerle sınırlanmamış ve geniş bir disipliner yaygınlık içinde olması öngörülmüştür. Bunun çeşitli toplumsal bilim alanları arasındaki kısıtlı diyalog ortamına olumlu katkıda bulunması beklenmektedir.Doktora Programı, Enstitülerin (Sağlık Bilimleri Hariç) Anabilim Dallarında yüksek lisans eğitimi almış kişilere açıktır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

 


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları