Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

MANO MAG Yaz Sayısı Yayında

mimarizm.com / 12 Ağustos 2013

Tasarım dünyası ile yaratıcı ortamların kaşifi MANO MAG, dokuzuncu sayısında Karaköy ve Boğazkesen Caddesi'ni mercek altına alıyor.


           

Autoban tarafından tasarlanan Gaspar, adını Arjantinli yönetmen Gaspar Noe'den alıyor. Yönetmenin tarzı mekanın her köşesine sinmiş; bir yanda güzel ve aydınlık yüzünü diğer yanda gizemli ve karanlık ruhunu hissedebiliyorsunuz.

MANO MAG KEŞFİ'nde masif ahşap malzeme kullanımı ve yalın tasarımlarıyla öne çıkan, Boğazkesen Caddesi'nin tasarım mağazalarından HAMM mercek altında. Elif Domaniç estetik birer arzu nesnesi haline getirdiği 'harness' tasarımlarından oluşan koleksiyonuyla moda bölümünde.

           

Yaz sıcaklarını serinletecek iki otel projesi de MANO MAG editörleri tarafından incelendi. D- Hotel Maris, Doğu'nun egzotik unsurlarıyla Batı'nın modernliğini minimalist bir yaklaşımla birleştiriyor. Yapının özgün tasarımı Ersen Gürsel'e ait, yenileme projesi de Midek Mengü Mimarlık tarafından gerçekleştirilmiş.

İzmir Çeşme Alaçatı'da eski bir kilisenin dokusuna dokunulmadan restore edilen Alavya Otel ise tarih, nostalji, konfor ve modernliği harmanlayan tasarımıyla dikkat çekiyor. Minimalist, yenilikçi ve fonksiyonel fikirler üzerine yoğunlaşan NVA Mimarlık yeni fikirler, yaklaşımlar ve materyaller ile mimarlığın sınırlarını genişletiyor.

"Tasarım Sizden, Uygulaması Bizden" sloganıyla yola çıkan Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK), yenilikçi ve yaratıcı projelerin hayata geçtiği katılımcı bir buluşma ortamı yaratıyor. TAK, fikir ve önerileriyle proje süreçlerine katılıp, yaşadığı mahallenin tasarım stratejilerine katkıda bulunmak isteyen herkese açık... 


Ücretsiz MANO MAG uygulamasını indirmek için
tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları