Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Levent Metrosu'nda "Çarşı Pazar" Açılıyor

mimarizm.com / 21 Temmuz 2011


TURYAP
yatırımı ile gerçekleştirilen ve Levent Metro İstasyonu'nun altında inşa edilen ve Metrocity, Levent Plaza, Eria Tower, Özdilek ve Kanyon AVM'lerin geçiş noktalarını bağlayan bir "alışveriş koridoru" olarak kurgulanan "Çarşı Pazar" projesinin açılışı için geri sayım başladı. Projenin, Esentepe – Maslak hattında çalışan binlerce insanın hızlı, kaliteli ve ekonomik alışveriş yapabileceği bir çözüm noktası olarak hayata geçirildiği ifade ediliyor.

Kapsayacağı mağazalar "İstiklal Caddesi", "Beyoğlu Balık Pazarı" ve "Mısır Çarşısı" şeklinde üç konsept altında toplanan "Çarşı Pazar", 4000 metrekarelik bir alana yayılacak. Açılışı ile birlikte baharat, şarküteri, kuruyemiş, manav ve bakliyat gibi gıda reyonlarını bir arada getirecek projenin ilerleyen süreçte ev tekstili ve telekomünikasyon gibi segmentlerle genişlemesi planlanıyor. "Çarşı Pazar"da yer alan 110 dükkan/mağazanın büyüklükleri 2 metrekare ile 50 metrekare arasında değişecek.


İnşaat alanından.

Projenin üst katında, 30 dükkandan oluşacak bir "çocuk merkezi" de yer alacak. Oyuncakçılar, çocuk kuaförü ve çocuk doktoru gibi işlevleri barındıracağı belirtilen ve "Çoluk Çocuk" başlığı ile lanse edilen bu alanın "bölgenin sosyal ihtiyaçlarına da cevap vermesi" hedefleniyor.

"Çarşı Pazar" projesinde yer alacak mağazaların Eylül ayında iç mekan tasarımlarını tamamlamaları, mekanların ise Eylül sonunda ziyarete açılması bekleniyor. 12 farklı giriş-çıkış noktasına sahip "Çarşı Pazar"ın, "çoğunluğu beyaz yakalı" olarak tanımlanan 150 bin kişilik bir sirkülasyon çekeceği ekleniyor.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları