Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Lahti Bienali'nden ÇEBİ "Joy Collection"a Ödül

mimarizm.com / 13 Temmuz 2011


ÇEBİ "Joy Collection" adını verdiği ürün serisi ile, Finlandiya'nın Lahti kentinde düzenlenen ve Lahti Bienali'nde Jüri Özel Ödülü kazandı.

Lahti'nin kültürel gelişiminin bir parçası olarak kurgulanan bienal kapsamında düzenlenen ve bu yılın bienal ana teması olan "somut yenilikçilik" üzerine tasarım fikir ve uygulamaları içeren sergiye, ÇEBİ'den "Joy Collection"ın da içinde bulunduğu 44 ürün katıldı.

Değerlendirmesi malzeme kullanımı, yapısallık ve işlevdeki yenilik kriterlerine göre yapılan sergide Joy Collection, jüri özel ödülünü kazanan 10 tasarımdan biri oldu.

Sergi jürisi tasarım ve patent alanlarında uzman olan Fiskars'ın eski ARGE Direktörü olan, Finlandiya'nın en önemli tasarımcılarından Olavi Lindén, Finlandiya Buluş Vakfı'nın Geliştirme Başkanı Risto Paajanen ve Isku Ürün Geliştirme eski Direktörü Raimo Räsänen'den oluştu. Jüri başkanı Lindén, çok yeni ve farklı bir sergi olarak tanıttığı Lahti Bienal sergisinin, Türkiye ve Rusya gibi tasarım konusunda gelişmekte olan ülkelerden olağandışı ve benzersiz tasarım çalışmalarını da kapsamasını önemli bir karar olarak değerlendirdi.

Mobilya kulpları, düğmeler ve askılardan oluşan JOY Collection, Design Turkey 2010'da Üstün Tasarım Ödülü'ne de layık görülmüştü.

Lahti Bienal Sergisi, 31 Temmuz 2011 tarihine kadar Sibelius Kongre ve Konser Merkezi'nde görülebilecek.


ÇEBİ A.Ş. Hakkında
1979 yılından bu yana dekoratif mobilya aksesuarları alanında faaliyet gösteren ÇEBİ; kapı kolu, kulp, düğme, askı, metal ayak, bağlantı aparatları, çocuk ve genç mobilyaları için aksesuarları üretiyor. Firma, mobilya kapak ve çekmece sistemleri ile mutfak aksesuarları üreticisi İtalyan FGV markasının da distribütörlüğünü yürütüyor.

İspanya, İtalya, Fransa, İngiltere, Almanya, Belçika, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Slovenya, Ukrayna, Rusya, Belarus, Baltık ülkeleri, Cezayir, Libya, Ürdün, S.Arabistan, Mısır, Lübnan, Güney Afrika, Nijerya, Hindistan, Kanada, Yeni Zelanda, Avustralya, başta olmak üzere 41 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

www.cebidesign.com

Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları