Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Kipling Maymununa En Çok Yakışan Makyaj Belli Oldu

Amber EROYAN / 21 Temmuz 2011

Dünyaca ünlü çanta markası Kipling, alamet-i farikası olan maymundan yola çıkan bir tasarım yarışması düzenledi. Kipling maymunu formundaki şablonları hayal dünyalarına göre renklendiren katılımcılar arasında yapılan değerlendirme sonucunda, tekstil tasarımcısı Caroline Carrig'in 'makyaj'ı birinci seçildi.


Caroline Carrig'in 'Monkey Mash-Up' yarışmasında birinci seçilen tasarımı ve yarışma sonrasında uygulamasını gerçekleştirdiği aynı desenli maskotu


Geçtiğimiz Mayıs ayında 'Monkey Mash-Up' projesini ortaya atan Belçikalı ikonik çanta markası Kipling, farklı disiplinlerden tasarımcılar belirleyerek, yaratıcılıklarını Kipling maymununu kişiselleştirmede kullanmalarını istedi.


Sosyal sorumluluk sahibi maymunlar

Proje kapsamında İngiliz 'Dazed & Confused' dergisi ile işbirliğine giden Kipling ilk etapta, moda tasarımcısı - blogcu Susie Bubble (Stylebubble), saç tasarımcısı Alex Brownsell (Bleach) ve çizgi roman sanatçısı Jessica Penfold'un kapısını çalarak, dünyaca ünlü maymun maskotu, tasarım kokan bir makyaja kavuşturmalarını teklif etti.


Soldan sağa: Susie Bubble, Alex Brownsell ve Jessica Penfold'un özel tasarım maskotları


Bu üç ismin ardından, Valentine Fillol Cordier (tasarımcı-kreatif danışman), Margot Bowman (Sanatçı), Silver Spoon Attire (Moda tasarım pratiği) ve Paula Goldstein (Purple Magazine Kreatif Direktörü) da 'Monkey Mash-Up' projesine davet edildi ve böylece özel tasarım maymunların sayısı yediye ulaştı.


Soldan sağa: Valentine Fillol Cordier (tasarımcı-kreatif danışman), Margot Bowman (Sanatçı), Silver Spoon Attire (Moda tasarım pratiği) ve Paula Goldstein


Londra'daki tüm Selfridges mağazalarını arşınlayan özel tasarım maymunlar daha sonra açık artırmaya çıkarıldı ve satıştan elde edilen gelir, kansere yakalanan gençlerin tedavisine katkıda bulunan 'Teenage Cancer Trust' kuruluşuna bağışlandı. 

Sonraki sayfada: Yarışmanın kazananları ve Dazed Digital'ın birinciyle gerçekleştirdiği röportaj...


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları