Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Kiev, Türk Mimarlar ile Göğe Yükseliyor

08 Ekim 2007

Şehrin merkezinde yer alan Kiev Trade Center şehrin gelişimine yön verebilecek nitelikleri ile 2012 yılında Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak olan Kiev Stadı'nın yanında yükselecek. 200 milyon dolara mal olması beklenen poje ilhamını Ukrayna bayrağında bulunan armanın üzerindeki kalkan şeklinden alıyor.

VOLYA, özgürlük isteği, bağımsızlık arzusu anlamına gelen  bu kalkan artık Kievliler için daha da anlamlı olacak. 2 Design ekibinin bu sembol kalkandan yola çıkarak hazırladığı Kiev Trade Center şimdiden Kiev halkı tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı. Böylelikle Kievliler kendileri için kutsal olan kalkanı sadece bayraklarında değil, artık şehir merkezinde göğe yükselen bir sembol olarak da görebilecekler. Çok katlı kompleks, Kiev'in en yüksek binası olmasının yanında, en merkezi ve en büyük yolların açıldığı ana olimpiyat oyunları meydanında yer almasıylada heryerden ve tüm ziyaretçiler tarafından görülebilecek.

Armanın matematiksel olarak hayata geçirildiği projede, Kiev Trade Center 160 bin metrekare alanda 44 kattan oluşuyor. Çok katlı kompleks, konferans ve seminer salonları, ofis alanları, expo, alışveriş, otopark, SPA-Fitness alanları ve diğer destek alanlarını kapsıyor.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları