Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Kadir Has Üniversitesi Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Lisans Programı Kayıtları Açıldı

mimarizm.com / 15 Aralık 2011


T.C. Kadir Has Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Lisans Programı'nın 2011-2012 bahar dönemi kayıtları açıldı.

Eğitime 2005-2006 akademik yılında başlamış olan program, korumanın çok disiplinli yapısını dikkate alıyor. Koruma kültürünün yaygınlaştırılması için çeşitli bilim dallarından öğrenci kabul edecek biçimde planlanmış olan "Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Lisans Programı" katılımcılara, 'Tezli' veya 'Tezsiz' yüksek lisans tercihi sunuyor.

Öğrencilerine, tercihlerine uygun olarak kapsamlı bir seçme ders paketi sunan yüksek lisans programında proje, uygulama, gezi, söyleşi, konferans, seminer gibi etkinliklerle eğitim zenginleştiriliyor.

15 kişilik bir kontenjanı bulunan Kadir Has Üniversitesi Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Lisans Programı'na başvuru için son tarih 18 Ocak 2012.

Programın akademik kadrosunda ise şu isimler yer alıyor:

Prof.Dr. E.Füsun Alioğlu (KHÜ, Program Koordinatörü)
Y.Doç.Dr. Yonca K. Erkan (KHÜ)
Prof.Dr. Tarcan Yılmaz (İÜ)
Prof.Dr. Uğur Tanyeli (YTÜ)
Prof.Dr. Sait Başaran (İÜ)
Doç.Dr. Berrin Alper (YTU)
Dr. Mehmet Alper (KHÜ)
Y.Doç.Dr. Nüket Tuncer (YTÜ)
Y.Doç.Dr. Faruk Tuncer (YTÜ)
Y.Doç.Dr. Nilüfer Hatemi (YÜ)

Programın Ücreti

15.000 TL + KDV olarak belirlenen program ücretinde, peşin ödemelerde %8 indirim uygulanıyor. 1/4 peşin ödemelerde ise kalan tutar Akbank ve Garanti Bankası kredi kartlarına 12 aya kadar taksitlendirilebiliyor.

Akbank Kadir Has ve Garanti Bankası Balat şubelerinde, bordrolu öğrenci veya öğrenci yakınlarına uygun koşullarda 1.yılı düşük ödemeli 3 yıla kadar vadeli kredi seçenekleri bulunduğu da ekleniyor.

Mülakat Tarihi ve Yeri

Başvurusu değerlendirilen öğrenciler, 19 Ocak 2012 Perşembe günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü'nde Kültür Varlıklarını Koruma Programı Odası'nda mülakata beklenecek.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları