Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

İTÜ Mimarlık Bölümü'ne NAAB'dan Substantially Equivalent Belgesi

mimarizm.com / 03 Eylül 2008

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü , NAAB (National Architectural Accrediting Board) tarafından ilk kez ABD dışı bir ülkede, yaptığı çalışmalar sonucu 6 yıl tam süre ile 'Substantially Equivalent' olarak değerlendirildi.

İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanlığı Mimarlık Bölümü Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, NAAB ekibinin 27 - 29 Nisan 2008 tarihlerinde gerçekleştirdiği son değerlendirme sürecinin ardından, NAAB Temmuz 2008 toplantısında, İTÜ Mimarlık Bölümü 4 yıl lisans + 2 yıl yüksek lisans (mimarlık tezsiz) programları ‘substantial equivalency' ile ödüllendirildi. 

NAAB ‘substantial equivalency' (uluslararası eşdeğerlilik) belgesi, 1 Ocak 2008'den itibaren 6 yıllık bir dönem için geçerli.  Söz konusu belge ile İTÜ Mimarlık Bölümü'nde Lisans ve Yüksek Lisans (mimarlık tezsiz) programlarının ABD'de NAAB tarafından akredite edilen mimarlık lisans ve mimarlık yüksek lisans programlarına eşdeğer düzeyde olduğu kabul edilmiş oluyor.

NAAB Temmuz 2007 toplantısında ABD dışındaki ülkelerdeki mimarlık programlarına da "substantial equvalency" belgesi verme kararı almıştı. Temmuz 2008 toplantısında alınan karar uyarınca, İTÜ Mimarlık Bölümü tüm dünya ülkeleri arasında NAAB'dan "substantial equivalency" belgesi alan ABD dışındaki ilk mimarlık bölümü oldu.


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları