Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

İstanbulSMD 10. Yaşını YEM’de Kutladı

mimarizm.com / Merve AKI / 29 Kasım 2012İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD), onuncu yılını bugün (29 Kasım Perşembe) Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) düzenlenen gecede kutladı. 10. Yıl Gecesi kapsamında ‘İstanbulSMD Mimarlığa Katkı Ödülü' de 2012 yılındaki sahibi, Doğan Kuban'a takdim edildi.

İstanbulSMD 10. Yıl Gecesi'nin sunucusu Özlem Gürses, "Bu gece mimarlık ve tasarım konuşulacak" diyerek başladığı konuşmasına İstanbulSMD'nin on yıl önce yola çıkarken baz aldığı üç temel hedefi aktararak devam etti. Gürses, konuşmasının ardından İstanbulSMD Başkanı Oğuz Öztuzcu'yu sahneye davet etti.

İstanbulSMD'nin on sene önce bir avuç idealist ve başarılı mimar tarafından hayata geçirildiğini belirten Öztuzcu, derneğin, mimarlık mesleğini, mesleğin kurgusunu ve toplumsal saygınlığını artırmak amacıyla kurulduğunu ifade etti. Derneğin onursal üyelerini saygıyla andığını belirten Öztuzcu, "Ülkemizde mimar ve mimarlık pratiği kavramları anlamlarını yitirme tehlikesi ile karşı karşıya" diyerek her zamankinden fazla duyarlılığa ihtiyaç olduğunu vurguladı. Sorumluluğun artık genç üyelerde olduğunu söyleyen Öztuzcu, meslek ilkelerinin korunması konusuna dikkat çekti.

Öztuzcu'nun konuşmasının ardından Gürses, İstanbulSMD Başkan Yardımcısı Kerem Erginoğlu'nu firma plaketlerini takdim etmek üzere sahneye davet etti.Gecede; Kale Grubu Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı İhsan Karagöz, Belenco Satış ve Pazarlama Müdürü Sibel Hızlan, Erbay Alüminyum Genel Müdür Yardımcısı Kemal Karakuş, Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu, Hunter Douglas Genel Müdürü Kağan Coşkun, Klassis Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İşveren, Koleksiyon Marka ve Tasarım Genel Müdür Yardımcısı Koray Malhan, Sera Yapı Proje Koordinatörü Şükrü Çam ve Vitra Yapı Ürünleri Grubu Müşteri İlişkileri Direktörü Arzu Uludağ Elazığ firmaları adına plaket aldılar.

10. Yıl Gecesi kapsamında; ‘İstanbulSMD Mimarlığa Katkı Ödülü' de sahibini buldu. Levent Aksüt, Umut İnan, Cafer Bozkurt, Doğan Hasol ve Doğan Tekeli'den oluşan İstanbulSMD Mimarlığa Katkı Ödülü Seçici Kurulu'nun gerekçesini de izleyicilerle paylaşan Gürses, plaket takdimi için Öztuzcu'yu bir defa daha sahneye davet etti.10. Yıl Gecesi kapsamında ‘İstanbulSMD Mimarlığa Katkı Ödülü' Öztuzcu tarafından 2012 yılındaki sahibi Doğan Kuban'a takdim edildi.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları