Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Her Güne Yeni Bir Sergi ile Merhaba Demek İster Misiniz?

mimarizm.com / 17 Ocak 2012

01 Ocak 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan 365exhibition.com, 365 günün her birine ayrı bir sanal sergi ile merhaba diyor.

İçindeki yaratıcılığı dışavurmayı seven insanlar için ortam hazırlamak ve bir günlüğüne, onlara diledikleri şeyi (fotoğraf, resim, takı tasarımı, karikatür, kısa film, endüstri ürünleri tasarımları, proje ya da sergilenmesi istenen başka bir fikir) sergileyebilecekleri bir alan sunmak amacıyla faaliyete geçen internet sitesinin, Andy Warhol'un; "Bir gün herkes 15 dakikalığına meşhur olacak" sözünden ilham alınarak ortaya çıktığı belirtiliyor. Warhol'un öngörüsüyle, 365exhibition.com'un ayrıştığı nokta ise sitenin, yaratıcı konuklarına 15 dakika yerine 1 gün veriyor olması. Her gün 1 kişinin arz-ı endam ettiği sayfa, takipçilerine; "estetiğe, güzele, sanata açlığımızı gideren" yaratıcılarla buluşma imkanı tanıyor.

Hedeflerinin, "eser sahiplerini tanıtacak, takipçileri de sanata, güzele doyuracak bir platform oluşturmak" olduğuna dikkat çeken 365exhibition.com ekibi, şimdilik yalnızca sanal ortamda olan sergilerini, ileri tarihlerde, İstanbul'daki farklı mekanlarda fiziksel boyuta taşımaya niyetli olduklarının da sinyalini veriyor.

Sitenin, yaratıcıları ve takipçileri bir araya getiren bir platform olmak adına hayata geçirmeyi planladığı faaliyetler arasında, belli konseptler etrafında düzenlenecek yarışmalar ve etkinlikler de yer alıyor.

Herhangi bir kısıtlamaya gitmeden, amatör-profesyonel her alandaki yaratıcı tarafından paylaşılacak her türlü çalışmayı sergilemeye gönüllü olan 365exhibition.com, katılımcı yelpazesini; "dünyanın farklı yerlerinden, farklı yaş gruplarından, farklı sanat dallarıyla profosyonel olarak uğraşan ya da hobi olarak ilgilenen kişiler" şeklinde özetliyor. 


365exhibition.com'u Facebook ve Twitter üzerinden de takip etmek mümkün.  


Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları