Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Has-nbbj Projesi ile İzmir Efes’ine Kavuştu

mimarizm.com / 05 Mayıs 2008

T.C. Emekli Sandığı'nın 2006'da özelleştirme kapsamında sattığı otelin  yeni mimari projeleri HAS Mimarlık ve ABD'li mimarlık firması nbbj'nin oluşturduğu HAS-nbbj tarafından hazırlandı. Nida İnşaat firmasının  çalışmaları ile hızla tamamlanan otel, 29 Nisan 2008, Salı günü yeniden hizmet vermeye başladı.

Büyük Efes Oteli'nin yenileme projeleri, HAS Mimarlık yönetimindeki çok uluslu bir ekip tarafından gerçekleştirildi. Standart, suit ve kral dairesi olmak üzere  üç farklı özelliğe sahip toplam 406 odası bulunan otel, önümüzdeki aylarda açılacak Kongre Merkezi ve spa ile de desteklenecek.

HAS Mimarlık ortaklarından Ayşe Hasol Erktin, Büyük Efes Oteli'nin yenileme projesi ile ilgili olarak "Proje hazırlanırken en çok Efes Oteli'nin İzmir için taşıdığı simgesel anlam üzerinde duruldu. Otelin girişinde yaptığımız değişiklik sayesinde, Cumhuriyet Meydanı ve merkezindeki Atatürk Anıtı'yla, otelin ön ve iç bahçesini görsel yoldan bağlamış olduk. Artık, Atatürk Anıtı'ndan bakıldığında, otelin iç bahçesini, iç bahçeden bakıldığında da meydanı ve denizi görmek mümkün olabilecek. Ayrıca, daha önceden otel bünyesinde bulunan,  Atila Galatalı'dan Bedri Rahmi Eyüboğlu'na birçok değerli sanatçıya ait sanat eserleri otelin ve Kongre Merkezi'nin çeşitli ortak alanlarında sergilenerek değerlendirildi" dedi.

HAS Mimarlık Hakkında


HAS
Mimarlık Ltd., çeşitli büyük binaların mimari proje çalışmasının yanısıra, özellikle büro ve banka binaları için sayısız içmimarlık proje ve uygulamaları gerçekleştirdi.

Firma, 1990 yılında, Yapı dalında, Mimarlar Odası Ulusal Mimarlık Ödülü'nü kazandı. HAS Mimarlık Ltd., dünyaca ünlü mimarlık firmaları olan Skidmore, Owings and Merrill, Inc.  (SOM) ile 1993 yılında, Rees Associates, Inc. ile 1999 yılında, NBBJ ile 2003 yılında, Pei Cobb Freed & Partners ile 2006 yılında başarılı iş ortaklıkları Llewelyn Davies Yeang ile 2007 yılında kuruldu.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları