Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Yeni Trend: Glamping

Tuba Tellioğlu Şeren / 10 Ağustos 2017
'Glamping’ yani ‘Lüks Kamp’ yapma fikri son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Dan Weber Architecture imzası taşıyan AutoCamp, kamp yapmanın en iyi yönleriyle kaliteli bir otelde konaklamanın avantajlarını birleştiriyor.

‘Glamping’ son yıllarda özellikle Amerika’da popüler olmaya başlayan yeni bir kavram. ‘Glamorous Camping’in kısaltması. Yani lüks kamp yapmak anlamına geliyor. 

Glamping, doğaya yakın olmayı seven ancak sunduğu tüm güzelliklere rağmen kamp yapmanın zorluklarını göğüsleyemeyenler için yaratılmış yeni bir konsept. Ancak yine de, fikre biraz şüpheci yaklaşan ve lüks bir şehir otelinin sunduğu tüm olanaklardan faydalanırken doğayla gerçek bir bağ kurulamayacağını düşünenler olabilir.

Kaliforniya merkezli lüks kamp hizmeti veren AutoCamp, kamp yapmanın en iyi yönleriyle (sahile ve ormanlık alana sadece yürüme mesafesinde olabilmek) otelde konaklamanın konforunu ( delüks yataklar ya da lüks ürünler) birleştirmiş. Yalnız hemen söylemekte fayda var; tıpkı kamp yapmak/camping gibi lüks kamp yapmak/glamping de size göre olmayabilir. Ancak kampı kurmanıza gerek kalmadan tatilinizi doğanın içinde geçirme fikrini sevdiyseniz AutoCamp Russian River tam size göre. 

Ziyaretçileri karşılayan lobinin Midcentury Modern tarzdaki tasarımı ise Dan Weber Architecture imzası taşıyor. 

10 adet lüks tente ve 25 özel yapım Airstream karavandan oluşan AutoCamp Russian River’ın iç mekan tasarımını San Francisco merkezli tasarım stüdyosu Geremia Design üstlenmiş. Karavan ve tentelerin iç mekânları, son derece sade ve yalın bir biçimde dekore edilmiş. Ancak lüks bakım ürünleri, aydınlatma elemanları, şık bornozlar ve keten yatak örtüleri unutulmamış.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin