Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Yaya Geçidine Tipografik Tasarım

Tuba Tellioğlu Şeren / 15 Mayıs 2017
Sürdürülebilir bir şehir yaratmaya doğru hızla ilerleyen Rotterdam’da sokak sanatını kullanarak caddelere yeni bir görünüm ve anlam verme girişimleri destekleniyor. Yaratıcı tasarım stüdyosu ve yerel şehircilik ajansı Opperclaes, bir yol kavşağı için renkli bir yaya geçidi tasarladı.

Sadece yol işçileri tarafından kullanılan elemanlarla Opperclaes, yol kavşağının farklı noktalarını birbirine bağlayan renkli bir çalışma ortaya koymuş. “Şehir yapmak yalnızca plancıların ve mimarların işi değil. Sürdürülebilir, sağlıklı, başarılı bir şehir yaşamına doğru geçiş yapmak istiyorsak farklı yaratıcı disiplinleri de bu sürece dahil etmeliyiz,” diyor yaratıcı stratejist Jorn Wemmenhove.  

 

‘Yaratıcı yaya geçidi’ sadece yön bulmaya yarayan bir araç değil; proje aynı zamanda mutlu caddeler yaratmaya da odaklanıyor. “İnsanların sanatımızla etkileşime geçtiğini; onların güldüğünü, fotoğraf çektiğini, çocukların bir harften diğeri üzerine zıpladığını görmek çok heyecan verici” diyor Linda Van Vleuten. Çalışma başarılı sonuçlar verdiği takdirde önümüzdeki aylarda daha çok kavşağa uygulanacak.    

Kaynak, Designboom


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları