Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

XII. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali Finalistleri Açıklandı

mimarizm.com / 16 Eylül 2018
XII. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali Belgesel ve Animasyon Filmleri Yarışma finalistleri belli oldu.

XII. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali Belgesel ve Animasyon Filmleri Yarışması'na web sayfası üzerinden ve doğrudan olmak üzere 90 ülkeden, 950 film için başvuruda bulunuldu. Başvuruların %67.6’sını belgeseller, %32.4’ünü animasyon filmler oluşturdu. Ön elemeyi geçen 164 film arasından yapılan seçimlerde, toplam 57 film (50 belgesel, 7 animasyon) finalist olarak belirlendi. 

Ödül kazanan filmler 27 Ekim'de yapılacak olan törende açıklanacak. Ayrıca, Mimarlar Odası’na meslek yaşamı boyunca emek veren, festivalin kökleşmesinde büyük çaba harcayan ve 7 Mart 2018 tarihinde yaşamını yitiren Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Eski Başkanı Sami Yılmaztürk’ün anısına, ulusal kategoriden bir filme “Sami Yılmaztürk Özel Ödülü” verilecek. 

Finale kalan filmler şöyle sıralanıyor:

Belgesel Dalı

Peki Şimdi Nereye – Yönetmen: Zeynep Südinç – Türkiye

Kentsel Suretler – Yönetmen: Muhammet Beyazdağ – Türkiye

Başka Tren Gıdı Gıdı – Yönetmen: Yasin Ali Türkeri – Türkiye

Miras – Yönetmen: Umut Çınkır – Türkiye

Adam – Yönetmen: Emil Ali – Türkiye

Hasankeyf’e Ağıt – Yönetmen: Fırat Erez – Türkiye

Suyun Ölüm Tarihi – Yönetmen: Ali Ergül­­­ –Türkiye

Sulukule Mon Amour – Yönetmen: Azra Deniz Okyay – Türkiye

Hermana: "Ankara'nın Yahudi Topluluğunun Anlatılmamış Tarihi" Yönetmen: Enver Arcak– Türkiye

Kül Kent – Yönetmen: Tolga Barman – Türkiye

Afganistanbul– Yönetmen: Ulaş Tosun– Türkiye

Tarlataban– Yönetmen:  Mehmetcan İncedal– Türkiye

Mahlota– Yönetmen: Volkan Serdar– Türkiye

Rüzgârın Şarkısı– Yönetmen: Kibar Dağlayan Yiğit– Türkiye

The Wound– Yönetmen: Bijoy Chowdhury– Hindistan

Memoirs of Saira & Salim– Yönetmen: Eshwarya Grover– Hindistan

A. Hays Town: From House to Home– Yönetmen: Nicholas Campbell– ABD

The Monolith– Yönetmen: Angelo Guglielmo– ABD 

Made In Ilima– Yönetmen: Thatcher Bean– ABD

Gentrification Express: Breaking Down the BQX– Yönetmenler: Samantha Farinella,

Amanda Katz– ABD

Rise of the Informal City– Yönetmen: Reed Purvis– ABD

Walking on Water – Yönetmen: Gianmarco D'Agostino– İtalya

Tuscanyness– Yönetmen: Andrea Crudeli– İtalya

Appennino– Yönetmen: Emiliano Dante– İtalya 

'Ndunetta– Yönetmen: Fiorenzo Brancaccio– İtalya

The Invisible Lighthouse – Yönetmen: Bruna Callegari– Brezilya

Firecleansing–Yönetmenler: César Vieira, Conrado Ferrato, Rafael Crespo– Brezilya

Life in Gray– Yönetmen: Leonardo Martinelli–Brezilya

Sunflowers – Yönetmen: Ayla Torun– İngiltere

Bali, Building Harmony– Yönetmen: Baptiste Mallet– Fransa

Teepeeland, The (U)topian Teepees– Yönetmen: Catherine Ricoul– Fransa

Watchmaker – Yönetmen: G.R. Hinojosa– Meksika

Paradise Within Reach– Yönetmen: Barbara den Uyl– Hollanda

Building Amidst Solitude– Yönetmen: Pim Zwier– Hollanda

Mies on Scene-Barcelona in Two Acts– Yönetmenler: Pep Martin, Xavi Campreciós– İspanya

The Interior City– Yönetmenler:  Jorge Moneo Quintana, Iso Luengo,

Andrea Ballesteros i Beato– İspanya

The Water Forest Guard– Yönetmen: Juan Manuel Plaza Pascual– İspanya

Live, Live, Live, Mr. Corberó- Yönetmen: Diego Postigo– İspanya

Connection– Yönetmen: Alisa Pashkova– Rusya

Reconstructed City- Yönetmen: Jörn Staeger–Almanya

I am One – Yönetmen: Kenji Ouellet–Almanya

Biotope- Yönetmen: Paul Scholten– Almanya

If Walls Could Talk– Yönetmen: Sergio Jaramillo Buitrago– Kolombiya

The Idea is Paramount. The Architectural Passions of Andrzej Wajda–

Yönetmen: Jacek Link-Lenczowski– Polonya

Built to Last - Relics of Communist-era Architecture– Yönetmen: Haruna Honcoop– Çekya

27 Floors (to Live and Invest)– Yönetmen: Álvaro Rivera–Şili

On Familiar Waters– Yönetmen: Rita Mahfouz– Lübnan

Parallel Sprawl– Yönetmen: Ibai Rigby– İsviçre

Dreaming Squares-Yönetmenler: Paddy Cahill, Shane O'Toole- İrlanda

Pakistan Chowk- Yönetmen: Mahera Omar- Pakistan

*

Animasyon Dalı

Empty View – Yönetmen: Ali Zare Ghanatnowi– İran

Run Rostam Run– Yönetmen: Hossein Molayemi– İran

Red & The Kingdom of Sound– Yönetmen: Phil Gomm– İngiltere

How to Carve a Giant– Yönetmen: Sonia Magdziarz– İngiltere

Labirynth– Yönetmenler: Stepan Koval, Oleksandr Kolodi– Ukrayna

Irma– Yönetmenler: Alejo Schettini, Germán Tejeira– Uruguay

House Heart – Yönetmen: Hsiao-Ching Lu– Tayvan


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları