Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

XI. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali Başladı

mimarizm.com / 23 Ekim 2017
TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından düzenlenen XI. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali bugün (23 Ekim) başlıyor. Yarışma sonucunda finale kalan filmlerin gösterileceği festival 27 Ekim akşamı sona erecek.

XI. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali gösterimleri, 23-27 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'nde toplam dokuz salonda yapılacak. 

Yarışmaya bu yıl 90 ülkeden 910 film başvuruda bulundu. Ön elemeyi geçen 187 film arasından 61'i finale kalmayı başardı. Ödüllerin açıklanacağı festival kapanış töreni, 28 Ekim Cumartesi akşamı saat 19:00’da Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde gerçekleştirilecek.



Gösterim programına alınan finalist filmler:

Belgesel Dalı:

Mana Mou İstanbul – Yönetmen: Nihan Arısoy – Türkiye 
The Man Who can’t Get Enough of Architecture – Nişan Yaubyan (Mimarlığa Doymayan Adam – Nişan Yaubyan) – Yönetmen: Atom Şaşkal – Türkiye 
Bluefish – Yönetmen: Mert Gökalp – Türkiye 
One Giant Leap – Yönetmen: Mete Cem  Arabacı – Türkiye 
Tıkanma – Yönetmen: Burkay Doğan – Türkiye 
Natural Building – Yönetmen: Babek Abedi – Türkiye 
Çıkmaz Şehir: İzmir – Yönetmenler: Berhan Mete Arkın, Ecem İlkyaz, Murat Yılmaz - Türkiye
Sevmek Lazım – Yönetmen: Batuhan Fındıklıoğlu – Türkiye 
Kıymetli Bir Bina Öyküsü – Yönetmen: F. Neslihan Semerci – Türkiye 
Ballad for Syria – Yönetmenler: Eda Elif Tibet, Maisa Alhafez – Türkiye 
Cinnah 19 – Yönetmen: Can Koçak – Türkiye 
Kıllıt (Azalan) – Yönetmen: Zeynep Altay – Türkiye 
A Road and Its Nightmare – Yönetmen: Abhijit Ghosh – Hindistan 
Bismaar Ghar (Withering House) – Yönetmen: Shreyas Dasharathe – Hindistan 
Brawing The Waves – Yönetmen: Mina Keshavarz – İran 
London Afloat – Yönetmen: Elena Korzhaeva – İtalya 
Cabin at The River – Yönetmenler: Silvia and Peter Zeitlinger – İtalya 
The Last Dwellers of The Vele – Pensarefare tarafından – İtalya 
It Happened in The City – Yönetmen: Noemi Pulvirenti – İtalya 
Building Stories – Yönetmen: Alne V. – Brezilya 
Forgotten Places – Yönetmen: Alistair Oldham – İngiltere 
Tides – A History of Lives and Dreams Lost and Found (Some Broken) – Yönetmen: Alessandro Negrini – İngiltere 
Technological Nature – Yönetmen: Daria Jelonek – İngiltere 
Life and Death of an Architect – Yönetmen: Miguel Eek Quesada – Katalan/İspanya 
Correspondences Dance and Architecture – Yönetmen: Eric de Gispert Koper – İspanya 
Berlin Tableau – Günter Steinmeyer Bemoans 100 Friendly Places – Yönetmen: Thomas Schumacher – Almanya 
Snow White – Yönetmen: Thadeusz Tischbein – Almanya 
Cafe Nagler – Yönetmen: Mor Kaplansky – Almanya/İsrail 
The Galleon of The Galley – Yönetmen: Catherine Ricoul – Fransa 
The Mirror – Yönetmen: David Baumflek – Kanada 
Aestetik – Yönetmen: Kate Didenko – Rusya 
Another Lisbon Story – Yönetmen: Claudio Carbone – Portekiz 
Terramotourism (Earthquake Tourism) – Left Hand Rotation Collective tarafından – Portekiz 
Evripidou 14 – Yönetmen: Micheal Demetrius – Yunanistan 
Perween Rahman: The Rebel Optimist – Yönetmen: Mahera Omar – Pakistan 
The Man Who Built Cambodia – Yönetmen: Haig Balian – Kamboçya 
Memorándum – Yönetmen: Mario Manríquez – Şili 
A Legacy of Mies and King – Yönetmen: Rogier Coopmans – Hollanda 
Eight – Yönetmen: Marko Vuorinen – Finlandiya 
Abandoned Land – Yönetmen: Simo Saarikoski – Finlandiya 
Roshmia – Yönetmen: Salim Abu Jabal – Filistin 
Stone Matters – Yönetmen: Mikaela Burstow – Filistin
Shakespeare in Casablanca – Yönetmen: Soia Terrab – Fas 
Here at The Factory – Yönetmen: Natalia Solórzano Vásquez – Kosta Rika 
A Spa. Architecture of Zawodzie – Yönetmen: Mateusz Bielesz – Polonya 
The Last Prayer – Yönetmen: Tonny Trimarsanto – Endonezya 
The Novgorod Spaceship – Yönetmen: Andrei Rozen – ABD 


Animasyon Dalı:

Scale (Ölçek) - Yönetmen: Emine Gezici – Türkiye 
Emek Sineması (Emeğin Sineması) – Yönetmen: Özlem Sulak – Türkiye 
The Organish Tree - Yönetmen: Amir Moein – İran 
Switchman – Yönetmen: Mehdi Khoramian – İran 
The Box - Yönetmen: Merve Çirişoğlu Çotur – İngiltere 
Outside – Yönetmen: Mengna Lei – ABD 
Blue – Yönetmen: Maryam Farahzadi – ABD 
Wall – Yönetmen: Ali Hashim – Irak 
Shadows of a Building That was Never Build – Yönetmen: Jan Willem Deiman –Hollanda 
The Probhet (Iceberg and Penguins) – Yönetmen: Florent Michel – Fransa 
Still – Yönetmen: Limiñana Grégory – Fransa 
Wish – Yönetmen: Emily Ma – Tayvan
Just Want Home – Yönetmen: Tiffany Chen – Tayvan 
Central Museum – Yönetmen: Jochen Kuhn – Almanya 

Film kataloğuna buradan ulaşabilirsiniz. Gösterim programı için tıklayın.


Gösterim Salonları:

Salon 1 - TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
Karaköy, Kemankeş Cad. No.31 Beyoğlu, İstanbul

Salon 2 - Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü
Kadir Has Cad. Cibali, İstanbul

Salon 3 - Nazım Hikmet Kültür Merkezi
Bahariye Cad. Ali Suavi Sok. (Sanatçılar Sok.) No:7 Kadıköy, İstanbul

Salon 4 - TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği (Bakırköy)
Sakızağacı Mah. Şinasi Gürünlü Sok. No:21 Bakırköy, İstanbul

Salon 5 - TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Anadolu I. Büyükkent Bölge Temsilciliği (Kadıköy)
Rıhtım Cad. İskele Sok. No:27 Kadıköy, İstanbul

Salon 6 - TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Anadolu I. Büyükkent Bölge Temsilciliği (Kartal)
Bağlarbaşı Mah. Bağdat Cad. Kocaer Apt. No: 487/3 Maltepe, İstanbul

Salon 7 - TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Tekirdağ Temsilciliği
Turgut Mah. Eski İstanbul Cad. No: 29 Tekirdağ

Salon 8 - TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Edirne Temsilciliği
Mithatpaşa Mah. Rasathane Sok. No: 3 Edirne

Salon 9 - TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kırklareli Temsilciliği
Karakaş Mah. Cumhuriyet Cad. No: 64 Kat: 3 Kırklareli


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları