Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Türkiye’yi, “Oyun Engel Tanımaz” Projesi Temsil Edecek

mimarizm.com / 17 Mart 2017
2016-2017 UIA Çocuk ve Mimarlık Altın Küp Ödülleri’nin ulusal jürisi toplandı. Oy birliği ile seçilen “Oyun Engel Tanımaz” projesi, Türkiye’yi temsil etmek üzere UIA Çocuk ve Mimarlık Çalışma Programı’na gönderildi.

Oy birliği ile seçilen “Oyun Engel Tanımaz” projesi, Türkiye’yi temsil etmek üzere UIA Çocuk ve Mimarlık Çalışma Programı’na gönderildi.

Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) Çocuk ve Mimarlık Çalışma Programı kapsamında verilen ve Türkiye ayağı Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından yürütülen 2016-2017 UIA Çocuk ve Mimarlık Altın Küp Ödülleri’nin ulusal jürisi toplandı. Gazeteci-Yazar Özgen Acar, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Zafer Akdemir, Doç. Dr. Nuray Bayraktar Mimar, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Doç. Dr. Esra Şahin Burat, Doç. Dr. Tülin Şener ve Doç. Dr. Hikmet Sivri Gökmen’den oluşan jüri, projeleri Mimar Özlem Dengiz Uğur raportörlüğünde inceledi.

2016-2017 UIA Çocuk ve Mimarlık Altın Küp Ödülleri’nin ulusal jürisi

Bursa’dan Nilüfer Kent Konseyi’nin “Oyun Engel Tanımaz” projesi jürinin oy birliği ile “Kuruluş Ödülü” kategorisinde seçildi. Proje uluslararası süreçte Türkiye’yi temsil etmek üzere UIA Çocuk ve Mimarlık Çalışma Programı’na gönderildi.  Uluslararası ödül jürisi ise, Nisan 2017 de toplanacak.

Uluslararası UIA Çocuk ve Mimarlık Altın Küpler Ödülleri 3 –10 Eylül 2017 tarihlerinde, Kore-Seul’de yapılacak olan 26. UIA Kongresi'nde (UIA 2017 Seul) sunulacak. Kazanan ve övgüye değer bulunan başvurular bu kongredeki UIA Çocuk ve Mimarlık Çalışma Programı sergisi kapsamında sergilenecek.

UIA Çocuk ve Mimarlık Çalışma Programı ile mimarlık kültürünün temellerini atarak, okul öncesinden 18 yaşına kadar (18 yaş dahil olmak üzere) çocuk ve gençlerin, mimari tasarımı şekillendiren ve çevremizi oluşturan süreçleri anlamalarına katkıda bulunan bireyleri ve kuruluşları tanımak teşvik etmek ve desteklemek amaçlanıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları
YEM | Facebook YEM | Twitter YEM | Linkedin