Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Terni Tren İstasyonu ve Yaya Köprüsü

mimarizm.com / 01 Şubat 2019
Londra merkezli McDowell + Benedetti mimarlık ofisi tarafından önerilen ve içinde 180 m uzunluğunda bir yaya köprüsü ile ters çevrilmiş bir tripod kulesi bulunan tren istasyonu projesi Terni'nin Roma'ya giden banliyö merkezi olarak kullanılacak.   

“Terni'nin iddialı genişleme planlarına güçlü bir form kazandıran zarif ve ilgi çekici bir kamusal alan tasarımı. Projenin konumlandırma konusunda yürüttüğü akıllı strateji, bölgenin kentsel gelişiminin devamını sağlayan ikinci değerli bir bağlantı noktası için ilham verici bulundu,” şeklinde bahsediyor Yarışma Hakem Heyeti Başkanı Prof. Paulo Desideri, Terni tren istasyonu ve yaya köprüsü projesinden.

Projenin yapımını üstlenen Londra merkezli McDowell + Benedetti, önerdikleri proje detaylarının yakında web sitelerinde yayınlanacağını açıkladı. 3.5 milyon sterlinlik bir bütçeye sahip olan projenin 180 m uzunluğundaki yaya köprüsü ve tripod kuleli tren istasyonu, Terni'nin Roma'ya giden banliyö merkezi olarak kullanılacak. 

Fotoğraflar, McDowell + Benedetti'nin İzniyle

Bu projenin en belirgin özelliği, ters çevrilmiş tripod kulesi. Bu kule; tarihi şehir merkezi, çevre yolu ve yakındaki Umbria Dağları'ndan görülebilecek. Tripod kulesi, 60 m uzunluğundadır ve istasyonun diğer bölümlerini birbirine bağlayan 180 m uzunluğundaki yaya köprüsü üzerindeki iki halkayı destekliyor.

Üst kattaki atriyum alanı, 24 saat kamuya açık erişim için tren istasyonundaki diğer açık alanlarla hassas bir şekilde bütünleştirilmiş.

Bu haber Arch20’den derlenmiştir. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları