Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Tasarımın Ana Malzemesi Kalemi Yeniden Yaratan Tasarımlar

mimarizm.com / 25 Kasım 2015
Holon Institute of Technology, öğrencilerinden alternatif kalem tasarımları hazırlamalarını istedi. Ortaya çıkan sonuçlar, gözümüzde canlanan standart kalem görüntüsünden oldukça farklı ve bir o kadar eğlenceli. Kırtasiyede yeni keşifleri kim sevmez ki?

Holon Institute of Technology öğrencilerinin gerçekleştirdiği tasarımlar, boya fırçasından sıkılabilir boya tüpüne kadar çeşitli formlara bürünmüş karakalem ve kuru boyalardan oluşuyor. 

Luka Or ve Keren Tomer'in yürütücülüğünü üstlendiği endüstri ürünleri tasarımı 3. sınıf atölyesinde, geleneksel kalem formuna alternatif oluşturacak 18 yeni tasarım üretildi. Öğrencileri alışışmış formların dışına çıkmaya teşvik eden Or ve Tomer, onlardan kalemin olası yeni kullanım şekillerini keşfetlmelerini istedi.  

Dezeen'e konuşan Luka Or, "Kalem çok spesifik ve klasik bir nesne ancak büyük bir tarihi ve kültürel değere sahip. Her bir öğrencinin bu nesneye dair kişisel bilgisi ve gönül bağı var. Ve kalem de farklı malzemelerden işlevlere ve formlara, çeşitli değişikliklere imkan tanıyan bir nesne." dedi.


Yeni nesil yazı çizi araçları

Yam Amir'in tüp boyadan ilham alarak tasarladığı bu yazma aracında, kurşun kalemin ucunu arkadaki mekanizmayı kıvırarak açabiliyorsunuz.


Tube Pencil, Yam Amir


Bazı öğrenciler ise tipik kalem ucu için yeni alternatifler ürettiler. Ofra Oberman'ın tasarladığı boya fırçası formlu 'kalemler' çizimlerinde geniş vuruşlar yapmak isteyen tasarımcılar için biçilmiş kaftan. Oberman koleksiyon kapsamında 4 farklı form yaratmış. 


Brusketch, Ofra Oberman


Noy Meiri'nin tasarladığı alternatif kalem ise, tırtıklı ve düz rulo uçları ile özellikle moda ve desen tasarımcılarına yardımcı olacak bir araç.


Roller Pencil, Noy Meiri


Yontularak üretilen prehistorik aletlerden esinlenen Evgeny Barkov, iki ucu da kullanılabilen bir boya kalemi seti tasarlamış.


Gavish, Evgeny Barkov


Kalemi melez bir nesne olarak tasavvur eden Gal Yacobi, bir ucu kurşun kalem diğer ucu mühür olarak kullnılabilen bir yazma aracı yaratmış. Böylece kullanıcılar, yazdıkları mektubu aynı kalem ile mühürleyebilirler.


Waxcil, Gal Yacobi


Eitan Bercovich'in sekiz minyatür kalemden oluşan dikdörtgen bir ağız şeklindeki tasarımı, özellikle diş perilerine mektup yazacak çocuklara hitap ediyor.


Fairy Pencil, Eitan Bercovich


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları