Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Tasarım Haftası Katılımcıları Kendi Ayakkabılarını Tasarladı

mimarizm.com / 09 Kasım 2017
T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 8-12 Kasım tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen Türkiye Tasarım Haftası’nda yerli ve yabancı 103 konuşmacı, 32 konferans ve panel 17 sergi, 52 tasarım ofisi ve bireysel tasarımcı ve 14 atölye bulunuyor.

2018 -2019 sezonunda iç mekan tasarımlarında öne çıkan trendlerlerin sergilendiğ trend alanında, Maksimalizm, Eko-Bio, Retro-Futurizm ve Punk tasarımları bulunuyor. 

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) düzenlediği Türkiye Tasarım Haftası başladı. ‘Tasarımın Potansiyeli’ temasıyla gerçekleşen etkinliklerde yerli ve yabancı 103 konuşmacı, 32 konferans ve panel 17 sergi, 52 tasarım ofisi ve bireysel tasarımcı ve 14 atölye bulunuyor. 

İç mekanda 2018 – 2019 trendleri Trend Alanı’nda olacak 

2018 -2019 sezonunda iç mekan tasarımlarında öne çıkan trendlerlerin sergilendiğ Trend alanında, Maksimalizm, Eko-Bio, Retro-Futurizm ve Punk tasarımları bulunuyor. Herşeyin en fazla boyut ve yansımada olduğu, “More is more” mottosuyla tasarlanan Maksimalizm, nostajinin ikonik tasarımlarının futuristik objelerle buluştuğu Retro-Futurizm, geri dönüşüm, alternatif tarım ve doğa mühendisliğinin tasarımda buluştuğu Eko-Bio ve formların bozulduğu, malzemenin ucuz/pahalı kavramının birbirine karıştığı Punk standları bulunuyor.

Workshoplarda katılımcılar kendi ayakkabılarını tasarladı.

Gördüğü ayakkabılara “Ben olsaydım böyle tasarlardım” diyenler için Hotiç’in düzenlediği ayakkabı tasarım atölyesinde katılımcılar kendi hayal dünyası, tasarım becerileri doğrultusunda kendi ayakkabılarını tasarladı. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları