Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Seletti & TOILETPAPER’dan Pop Tarzında Yeni Halı Koleksiyonu

Tuba Tellioğlu Şeren / 13 Eylül 2016
Seletti ve TOILETPAPER dergisi ortaklığı; sıra dışı imajları, pop tarzı ve nüktedanlığı ile öne çıkan koleksiyonlarına yuvarlak ve kare formlu yeni halı serisini ekledi.

Seletti'nin 2-6 Eylül tarihlerinde Paris'te gerçekleşen Maison&Objet 2016 fuarında yer alan renkli standı her yıl olduğu gibi büyük bir ilgiyle karşılandı. Hall 7'deki standda marka bu kez pop ruhuna atıfta bulunan yeni Selletti wears TOILETPAPER halı koleksiyonunu sergiliyordu. 

Koleksiyondaki her bir halı, özellikle geniş formatlar için tasarlanan mürekkep püskürtmeli makinayla kumaş üzerine basılmış; Maurizio Cattelan ve Pierpaolo Ferrari tarafından seçilen görselleri yansıtıyor. Renklerdeki canlılığın kaybolmasını önlemek ve dayanıklılığın arttırılması amacıyla baskıya özel bir tür ısıtma işlemi uygulanıyor. 

 

Seletti’nin daha önce Paris’in ünlü alışveriş merkezi Galeries La Fayette’de sergilediği şişme altın Eyfel Kulesi gibi Seletti wears TOILETPAPER halıları da markanın sıra dışı mizah anlayışını yansıtıyor. Pop ruhunu geri getiren halıların 14 farklı versiyonu bulunuyor.

Koleksiyondaki halılar, 'maça kızı 2', 'gözler&ağız', 'parmaklar', 'dikdörtgen rujlar', 'telefon', 'bacaklar', 'kedi', 'oyun bitti', 'halı üzerindeki kadın' gibi gibi eğlenceli isimlere sahip. 

Renklerdeki canlılığın kaybolmasını önlemek ve dayanıklılığın arttırılması amacıyla baskıya özel bir tür ısıtma işlemi uygulanıyor. Halılarda; 100% polyester, arkasında ise 50% koton ve 50% polyester malzeme kullanılmış.

Seletti ve TOILETPAPER ortaklığında yaratılan ilk Seletti wears TOILETPAPER ürünleri. Derginin görselleri bardak,  tabak, masaörtüsü, çaydanlık gibi mutfak ürünleri üzerinde kullanılarak retro tarzda bir koleksiyon oluşturulmuş. 

Mutfak ürünlerinden oluşan ilk koleksiyon derginin kara mizahını ve pop ruhunu yansıtıyor. 

Seletti'nin Maison&Objet 2016 Hall 7'deki renkli standından bir detay.

Markanın Diesel Living ortaklığında ürettiği ürünler de Hall 7'deki standda sergileniyordu. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları