Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

SALT 2017'de de Sekiz Araştırma Projesine Fon Sağlayacak

mimarizm.com / 14 Mart 2017
SALT Araştırma Fonları bu yıl, Dr. Mehmet Bozdoğan'ın (1922-2015) anısına ikinci kez verilecek iki ek fonla sekiz araştırmacının projesine katkı sağlayacak.

Türkiye'de görsel pratikler, yapılı çevre, sosyal yaşam ve ekonomik tarih alanlarında özgün belge edinimi ve araştırma projelerini destekleyen SALT Araştırma Fonları, ayrıca SALT Araştırma bünyesindeki birikimlerin değerlendirilmesine de katkıda bulunuyor.

Türkiye'nin ilk radyoloji uzmanlarından olan ve çok sayıda öğrencinin eğitimini üstlenen Dr. Mehmet Bozdoğan'ın kızları Sibel ve Hande Bozdoğan'ın desteğiyle sayısı altıdan sekize çıkarılan projelere, 2017 yılında toplam 80.000 TL'lik fon verilecek.

SALT Araştırma Fonları'na ön başvurular sonucu, bu yıl toplam 205 projeden 155'i kabul aldı. Daha kapsamlı olan ikinci aşama başvurular, 20 Mart Pazartesi saat 18.00'e kadar sürecek.

Prof. Dr. Elvan Altan (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Doç. Dr. Ahu Antmen (Marmara Üniversitesi), Vasıf Kortun (SALT Araştırma ve Programlar), Prof. Dr. Nadir Özbek (Boğaziçi Üniversitesi) ve Lorans Tanatar Baruh'dan (SALT Araştırma ve Programlar) oluşan seçici kurulun belirlediği projeler 22 Nisan Cuma günü duyurulacak.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları