Rigips Bu Kez 'Akılcı Özel Çözümleri'ni Tanıttı

mimarizm.com / 25 Mayıs 2016
Rigips Türkiye tarafından düzenlenen “Akılcı Bina Çözümleri Buluşmaları”nın dördüncüsü 18 Mayıs Çarşamba günü SALT Galata’da yapıldı. Binaların tasarımında fark yaratacak yeni Rigips sistem bileşenlerinin ele alındığı “Akılcı Özel Çözümler Toplantısı”nın ardından, Türkiye’nin önde gelen mimarlarından Aydan Volkan, Murat Kader, Tuncer Çakmaklı ve Yakup Hazan’ın katılımıyla gerçekleşen panelde “Yaşanabilir Mekanlar için Mimarlık” konusu tartışıldı.

Türkiye’de yapı alçıları, duvar ve asma tavan sistemleri konularında uzun yıllardır faaliyet gösteren Rigips, 2013'ten beri gerçekleştirdiği Akılcı Bina Çözümleri Buluşmaları’nın dördüncüsünü “Akılcı Özel Çözümler Toplantısı” ve “Yaşanabilir Mekanlar için Mimarlık Paneli” kapsamında 18 Mayıs 2016 Çarşamba günü SALT Galata’da düzenledi.

Saint Gobain Grubu'nun uluslararası yöneticilerinin konuşmacı olarak yer aldığı “Akılcı Özel Çözümler Toplantısı”nda, markanın bina tasarımında fark yaratacak yeni sistem bileşenleri farklı açılardan ele alındı. Buluşmanın ikinci bölümünde, ünlü mimarların katılımlarıyla gerçekleşen “Yaşanabilir Mekanlar için Mimarlık” panelinde ise insan ve mekan ilişkileri, yaşanabilir binalar için mimarların sorumlulukları ve nitelikli yaşam için nitelikli tasarım gibi konular masaya yatırıldı.

Rigips Akılcı Bina Çözümleri

Rigips İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Faruk Akel’in açılış konuşmasıyla başlayan “Akılcı Özel Çözümler Toplantısı”nda, Saint-Gobain Rigips Performans Levhaları ve Modüler Asma Tavan Sistemleri Ürün Yöneticisi Can Büyükkara; Saint-Gobain alçı grubunda ileri teknoloji ile üretilen Habito alçı levhalarını, dübelsiz tek vida ile 15 kg noktasal yük taşıma kapasitesi, darbe dayanımı ve ses yalıtımına katkısı açısından değerlendirdi. Saint-Gobain Global Pazarlama Yöneticisi Rupert Neumann; alçı levha duvar köşelerinin sert çarpmalara dayanıklı hale getirilebilmesi için geliştirilen sistem çözümlerini aktardı. Ardından Saint-Gobain Placo Islak Mekanlar Global Ürün Yöneticisi Fernando Martin Lopez; su ve nemin yoğun olduğu ıslak mekânlarda, doğru çözümlerin önemine değindi ve Rigips’in inovatif sistem bileşenlerinden örnekler verdi. Hadley Grubu Teknik ve İş Geliştirme Direktörü Mike Castellucci, alçı levha sistemleri için özel olarak geliştirilen, patentli Ibeam ve yeni nesil duvar & tavan metal profillerinin farklılıklarını anlattı. Toplantı, Saint-Gobain Rigips Türkiye Teknik Pazarlama Birim Müdürü Kubilay Büyüklü’nün projelere farklı yaklaşım isimli ve tüm sunumları özetleyen konuşması ile son buldu.  

Rigips Akılcı Bina Çözümleri

Buluşmanın ikinci bölümünde, Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Figen Beyhan’ın moderatörlüğünde “Yaşanabilir Mekanlar için Mimarlık” paneli yapıldı. Panelde, Kreatif Mimarlık kurucusu Aydan Volkan, İki Design Group kurucu ortağı Murat Kader, Tuncer Çakmaklı Architects kurucusu Tuncer Çakmaklı ve Yakup Hazan Mimarlık kurucusu Yakup Hazan, değişen değerler çerçevesinde mimardan beklenenler, binalarda performans ölçütleri ve yaşanabilir binalar için mimarın sorumlulukları gibi konuları masaya yatırdılar.

Aydan Volkan, Murat Kader, Figen Beyhan, Tuncer Çakmaklı, Yakup HazanTuncer Çakmaklı, Aydan Volkan, Figen Beyhan, Murat Kader, Yakup Hazan

“Akılcı Bina Çözümleri Buluşmaları” panelin ardından gerçekleşen kokteyl ile sona erdi.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :