Renkli Dyologlar'ın İlk Konukları Mimar Serter Karataban ve Ayhan Sicimoğlu Oldu

mimarizm.com / 03 Haziran 2020
"Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile gerçekleşen söyleşilerin ilki 30 Mayıs’ta Mimar Serter Karataban ve Ayhan Sicimoğlu’nun renkli sohbeti ile DYO Boya Youtube hesabından canlı yayınlandı.

DYO, renklerin hayatımızdaki öneminin, farklı disiplinlerin bakış açısı ile ele alındığı Renkli DYOloglar adı altında başlattığı söyleşi serisinin ikincisini AURA İstanbul iş birliğiyle gerçekleştiriyor.  Proje çerçevesinde DYO, hayatımıza renk katan isimleri ‘Renkli DYOloglar’ başlığı ile Youtube üzerinden canlı yayınlanacak sohbetlerde bir araya getiriyor.

"Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri" projesi, “Türkiye’nin Renkleri”nden ilham alarak, farklı disiplinlerin malzeme, doku, biçim, felsefe, bağlam ve daha nice kavramlarını göz önünde bulundurarak, rengi yeniden tarif etmeyi amaçlıyor. Dijital araçlar kullanılarak düzenlenecek yeni sohbet serisi Mimari, Arkeoloji, Coğrafya, Doğa, Moda, Kültür, Müzik ve Yerel Mutfak konu başlıklarından oluşuyor.

Ayhan Sicimoğlu: Renklerin Babannesi Senegal

Serinin ilk dijital etkinliği 30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te müzisyen Ayhan Sicimoğlu ve Team Fores’in kurucusu, mimar Serter Karataban’ın kent kültürü, mimarlık ve gastronomi üzerine sohbeti ile DYO Boya Youtube sayfasında canlı yayınlandı.

Mimar Serter Karataban, hem müzisyen hem seyyah hem de iyi bir gurme olan Ayhan Sicimoğlu ile Youtube üzerinden çok renkli ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Seyahatlerinden pek çok anısını paylaşan Ayhan Sicimoğlu en renkli bulduğu ülkeleri ise Hindistan, Katmandu ve Afrika olarak belirtti. Özellikle Senegal’de kırmızının her tonunun olduğunu söyleyen Sicimoğlu Senegal’i “Renklerin Babannesi” olarak tanımladı. Kent kültüründe renklerin dokusunu korumanın ve şehirlerin kendi özgün renklerine sahip çıkmalarının önemine vurgu yapıldı.

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :