Mimarizm
Mimarizm
Etkinlikler
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Yarışmalar
OcakŞubatMartNisan
MayısHaziranTemmuzAğustos
EylülEkimKasımAralık
Mimarizm

Pera Müzesi’nden Selfie Günü Sürprizi

mimarizm.com / 16 Ocak 2018
Pera Müzesi, Bana Bak!: “la Caixa” Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar sergisi kapsamında 17 Ocak Çarşamba günü #MuseumSelfieDay’i kutluyor. Sergide çekilmiş selfielerini paylaşan her ziyaretçiyi, Artshop’tan sürpriz bir hediye bekliyor.

Pera Müzesi’nin ”la Caixa” Vakfı iş birliğiyle düzenlediği “Bana Bak!” sergisi, la Caixa Koleksiyonu’na ait resim, fotoğraf, heykel ve video çalışmalarından oluşan bir seçkiyle çağdaş sanatta portreyi inceliyor. Bir yandan portrenin normlarını sorgularken diğer yandan ona ait stratejileri ve toplumsal alışkanlıkları açığa çıkaran sergide yer alan işlerin çoğu, hafıza ve kurmacanın yanı sıra, hakikat, görünüm ve temsil kavramlarına odaklanıyor.

Selfie'sini paylaşana Artshop’tan sürpriz hediye

Ziyaretçileri Bana Bak! sergisini görmeye ve sergi salonlarında çekecekleri selfieleri #MuseumSelfieDay ve #PeraMuzesi hashtagleri ile paylaşmaya davet eden Pera Müzesi, paylaşım yapan tüm ziyaretçilere Artshop’tan sürpriz birer hediye vereceğini duyurdu. Ziyaretçilerin sürpriz hediyelerini alabilmeleri için 17 Ocak Çarşamba günü müzede gerçekleştirdikleri paylaşımları aynı gün Artshop’a göstermeleri yeterli olacak.     

Pera Müzesi

Pera Müzesi’nde “Genç Çarşamba”

“Genç Çarşamba” kapsamında tüm öğrencilerin müzeyi ücretsiz gezebileceği bu günde, “Bana Bak!” sergisinin yanı sıra, 20. yüzyıl dünya mimarlığının önemli aktörlerinden Louis Kahn’ın yapıtlarına ve sanatsal çalışmalarına odaklanan “Louis Kahn’a Yeni/den Bakış” sergisi de gezilebilir. Sanatseverler ayrıca “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ile “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” koleksiyon sergilerini ücretsiz sesli rehber eşliğinde ziyaret edebilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :

Bölüm Sponsorları