Pera Müzesi 8 Mart'ta Ücretsiz Gezilebilecek

mimarizm.com / 07 Mart 2017
Pera Müzesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü, müze kapılarını tüm ziyaretçilere ücretsiz açarak kutluyor. Pera Cafe ve ArtShop’tan yapılan alışverişlerde % 20 indirim fırsatının yanı sıra, Pera Film’in “Çalkantılı Zamanlar ve Tanıdık Yerler” adlı gösterim programı da Kadınlar Günü’ne özel ücretsiz gerçekleşiyor.  

Pera Müzesi, 8 Mart Çarşamba günü, “Balkanlardan Gelen Soğuk Hava” ile “Mersad Berber: Bir Bosna Alegorisi” sergilerini görmek isteyen tüm ziyaretçilere ücretsiz giriş imkânı sunuyor.

Ziyaretçiler, bu sergilerin yanı sıra Suna İnan Kıraç Vakfı koleksiyon sergilerinden “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ile “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni”ni de ücretsiz gezebilecek. 

Balkanlardan Gelen Soğuk HavaBalkanlardan Gelen Soğuk Hava sergisinden

Kadın animasyon sanatçılarının filmlerinden seçki 

Pera Film’in, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, Tricky Women Festivali ve Avusturya Kültür Ofisi İstanbul işbirliğinde hazırlanan Çalkantılı Zamanlar ve Tanıdık Yerler adlı gösterim programı da ücretsiz gerçekleşiyor. Viyana’da düzenlenen ve yalnızca kadın animasyon sanatçılarının filmlerine ayrılmış dünyadaki ilk ve tek festival olan uluslararası Tricky Women festivalinin Pera Müzesi seçkisinde, 12 kısa animasyon yer alıyor. Film gösterimleri, 8 Mart Çarşamba günü saat: 19.00’da, 12 Mart Pazar günü saat: 17.00’de gerçekleşiyor. 

Pera Müzesi Salı’dan Cumartesi’ye 10:00-19:00 saatleri arasında, Pazar günleri ise 12:00- 18:00 saatleri arasında gezilebilir. Müzede Cuma günleri hem uzun hem de ücretsiz. “Uzun Cuma”larda müze 18:00 - 22:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilir. Çarşamba günleri ise “Genç Çarşamba” kapsamında tüm öğrenciler müzeyi ücretsiz ziyaret edebilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • Yeliz Kaya 3 yıl önce Paylaşım için teşekkürler..
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :